^
Word i Split View

Word i PowerPoint z obsługą Split View. Gładzik musi jeszcze poczekać

Jaromir Kopp

11 maja 2020

Niecałe dwa tygodnie po rozpoczęciu testów przez „Office Insidersów” w App Store pojawiła się aktualizacja Worda i PowerPointa wprowadzająca obsługę „wielu okien”, czyli Split View.

Na Split View musieliśmy trochę poczekać, czy wprowadzenie obsługi gładzika też tyle zajmie?

Dostęp do tej funkcji pozwalającej na jednoczesną pracę z wieloma dokumentami można uzyskać na kilka sposobów:

Dotknij, przytrzymaj i przeciągnij plik z listy Recent, Shared i Open w aplikacji na krawędź ekranu iPada, aby otworzyć go obok wcześniej otwartego.

W programie Word lub PowerPoint przesuń palcem w górę od dołu ekranu otworzyć Dock. Następnie dotknij i przytrzymaj ikonę tej samej aplikacji i przeciągnij ją z Docka do lewej lub prawej krawędzi ekranu. Następnie dotknij dokumentu, aby go otworzyć.

W programie Word lub PowerPoint przejdź do widoków Recent, Shared i Open na ekranie startowym aplikacji, dotknij menu „…” przy pliku na liście, a następnie dotknij Open in New Window.

Jak informuje Tech Crunch, Microsoft pracuje nad wprowadzeniem obsługi gładzika i myszy, a odpowiednia aktualizacja jest planowana „poźniej w tym roku”. Oczywiście większość funkcji obsługiwanych gładzikiem, czy myszką (myszką mniej) działa z każdą aplikacją, jednak jest kilka dodatkowych możliwości, jak zmiana wyglądu i zachowania kursora, czy obsługa gestów wielopalcowych.

Mam nadzieję, że z tym zadaniem Microsoft upora się mniej niż 10 miesięcy.

Word nie działa na iPadOS 13.5b4

Przy okazji muszę się poskarżyć, że na iPad Air 2 z iPadOS 13.5 b4, Word nie pozwala mi wpisywać żadnych znaków, pokazując kuriozalny komunikat o „zlej pozycji znaku”. Mam nadzieję, że to tylko jednostkowy problem z betą.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *