^
Obsługa wielu „okien” w programach Word i PowerPoint na iPadOS

Obsługa wielu „okien” w programach Word i PowerPoint na iPadOS

Jaromir Kopp

30 kwietnia 2020

Microsoft wie, że platformy mobilne Apple są bardzo chętnie wybierane w firmach na całym świecie. Dlatego dba o składowe swojego Office w wersjach na iPadOS. Już wiemy, że niebawem użytkownicy Worda i PowerPoint dostaną nową przydatną funkcję.

Bety Word i PowerPoint z obsługą wielu dokumentów już w publicznych testach

Jak informuje wpis w blogu Office Insiders, Microsoft rozpoczął testy wersji Worda i PowerPointa, który korzysta z trybu side-by-side umożliwiającego jednoczesną pracę na dwóch dokumentach. Nie muszę Wam tłumaczyć, jak to bywa przydatne. iPady, nawet te najtańsze, na których działa iPadOS 13, mają wystarczającą wielkość ekranu, aby taki tryb był użyteczny.

Jak to opisuje Microsoft we wpisie dla betatesterów, dostęp do tej funkcji można uzyskać na kilka sposobów:

Dotknij, przytrzymaj i przeciągnij plik z listy Recent, Shared i Open w aplikacji na krawędź ekranu iPada, aby otworzyć go obok wcześniej otwartego.

W programie Word lub PowerPoint przesuń palcem w górę od dołu ekranu otworzyć Dock. Następnie dotknij i przytrzymaj ikonę tej samej aplikacji i przeciągnij ją z Docka do lewej lub prawej krawędzi ekranu. Następnie dotknij dokumentu, aby go otworzyć.

W programie Word lub PowerPoint przejdź do widoków Recent, Shared i Open na ekranie startowym aplikacji, dotknij menu „…” przy pliku na liście, a następnie dotknij Open in New Window.

Tajemnicą pozostaje, kiedy Microsoft zdecyduje się udostępnić oficjalne wersje Office z tymi funkcjami i kiedy trafi ona do Excela?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *