^
iPhone SE kontra iPhone 8 test baterii

iPhone SE pracuje dłużej na baterii! To zasługa procesora

Jaromir Kopp

27 kwietnia 2020

iPhone SE może nie rozpala serc fanów technologii, ale i tak będzie łakomym kąskiem pomimo tak wielu podobieństw zewnętrznych do iPhone’a 8. Jednak wewnątrz odkrywamy kolejne różnice.

iPhone SE pracuje dłużej na baterii od iPhone’a 8

Już się dowiedzieliśmy, że wewnątrz oba modele są konstrukcyjnie również niemal identyczne. Bateria choć jedną z niewielu zmian względem 8 jest jej inne gniazdo, ma prawie taką samą pojemność jak w 8. Oczywiście inny jest procesor i to jemu zawdzięczamy wyjątkowość iPhone’a SE. Więcej o tym, które elementy można zamieniać między 8 a SE, dowiecie się z art. iPhone SE 2020 w środku niemal identyczny z iPhone 8.

iPhone SE kontra iPhone 8 test baterii

Zobaczcie film z testu baterii GeekBench, który wykonał i zamieścił na swoim kanale iAppleBytes.

Zdradzę tajemnicę, że iPhone SE pracował aż o 25% dłużej podczas bardzo energożernego testu. To naprawdę spora różnica i to zawdzięczana jedynie nowszej technologii procesora. Aż nie mogę się doczekać, jakie zmiany pod tym względem wprowadzi procesor A14 wykonany po raz pierwszy w technologii 5 nm.

Jeżeli chcecie zobaczyć jakie wrażenie zrobił na naszym Naczelnym iPhone SE, to koniecznie obejrzyjcie film: iPhone SE… bez emocji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy