^
iPhone SE 2020 kontra iPhone 8 wewnątrz

iPhone SE 2020 w środku niemal identyczny z iPhone 8

Jaromir Kopp

24 kwietnia 2020

Jeżeli zaakceptowaliście już wygląd nowego iPhone SE, to wiadomość o tym, że nie tylko z zewnątrz jest niemal identyczny, powinna Was ucieszyć.

iPhone SE i 8 ma większość części identycznych

O podobieństwach i kilku różnicach w konstrukcji iPhone’ów SE i 8 opowiada film zamieszczony na kanale You Tube 温州艾奥科技 (Technologia Wenzhou Aio).

Okazuje się, że wiele elementów jest w SE identycznych z tymi użytymi w ósemce. Dotyczy to ekranu, przedniej kamery i wielu innych części. Zdecydowanie łatwiej jest wymienić różnice. Inne jest złącze baterii (podobne do tego z iPhone’a 11), co niestety uniemożliwia zamianę ogniw z iPhone’a 8. Prawdopodobnie wynika to z użycia dodatkowych linii do komunikacji z kontrolerem umieszczonym w bateriach nowszych iPhone’ów. Inaczej musi być też skonstruowany główny aparat, bo nie zadziałał on po zamianie płyty głównej pomiędzy iPhone’ami. Inne komponenty w tym Haptic Engine pracowały poprawnie.

Na filmie widać też podobieństwa w płycie głównej, pomimo znacznej zmiany w procesorze. Ze złącz tylko, to do baterii jest inne. Poza procesorem na płycie widać różnice w modemie, Wi-Fi i układach zasilania.

Podobieństwa pokazano w efektowny sposób, po prostu zamieniając komponenty pomiędzy iPhone SE i 8. Jedynie bateria musiała być „pożyczana” ze względu na inne złącze. Niedziałanie aparatu świadczy o tym, że nie jest on wprost wzięty z iPhone’a 8, a raczej jest to udoskonalona wersja znana z XR.

Takie podobieństwa to jak już wspomniałem dobra wiadomość, bo może obniżyć również znacznie koszty ewentualnego serwisowania nowych SE.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Oczywiście

    Tak – słabe kamery w laptopach od Apple to też dobra wiadomość.