^
Czujnik obecności, wykryto obecność

Nowe oprogramowanie Logitech Circle 2 już trafia do użytkowników

Jaromir Kopp

26 marca 2020

Zapowiedziana dwa dni temu nowa wersja oprogramowania sprzętowego do kamer Logitech Circle 2 skonwertowanych na „HomeKit Secure Video”, czyli „Prywatny monitoring” już trafia do użytkowników.

Poprawki błędów i dwa nowe sensory

Jedna z dwóch moich kamer w nocy automatycznie, bez mojej ingerencji zaktualizowała się do nowej wersji oprogramowania 8.2.43. Poprzednia wersja nosiła numer 8.0.48. Druga nadal czeka na swoją kolej.

Informacje o kamerze po aktualizacji oprogramowania

Wg informacji podawanych przez Logitech, aktualizacja przynosi poprawki błędów i dodaje dwa nowe sensory do kamery: czujnik obecności oraz jasności. Razem z czujnikiem ruchu jest ich już trzy.

Wszystkie dodatkowe sonsory w Logi Circle 2

Czujnik obecności w przeciwieństwie do czujnika ruchu kamery, nie wzbudza się „jak tylko wiatr zawieje”. Reaguje na większe zmiany w kadrze np. otwarcie drzwi oraz postaci. Czas wyzwolenia jest dłuższy, ale gdy postać stoi nieruchomo, to po pewnym czasie czujnik wraca do stanu gotowości. Wygląda na to, że po wykryciu ruchu, następuje analiza obrazu w kamerze i dopiero potem podejmowana jest decyzja o wszczęciu „alarmu”. Jednak sama nieruchoma postać w kadrze nie wystarczy, musi co jakiś czas się poruszyć, aby wyzwolenie czujnika trwało. Jak już pisałem w porównaniu do samego czujnika ruchu, czujnik obecności jest znacznie bardziej stabilny i przewidywalny, ale reaguje również na zwierzęta i pojazdy. Czujnik ruchu i obecności wymaga, aby pole widzenia kamery nie było przesłonięte szybą. Na szczęście kamera jest odporna na warunki atmosferyczne w tym deszcz.

Czujnik jasności przydaje się w automatyzacjach sterujących oświetleniem, zwłaszcza zewnętrznym lub roletami. U mnie blokuje włączenie przyciskiem lub wyłącza oświetlenie LED na zewnątrz, gdy robi się jasno.

Co do poprawek błędów, to nie zauważyłem większych problemów z wcześniejszą wersją oprogramowania, choć tak jak obecna, jest oznaczana jako beta, a na ocenę nowego potrzeba więcej czasu.

Aktualizacja pojawia się tylko na kamerach skonwertowanych wcześniej do Secure Video za pomocą aplikacji Logi. Jak już wcześniej pisaliśmy, konwersja odcina od aplikacji Logi i jej funkcji w tym zapisu do serwerów Logitecha. Secure Video bazuje w całości na iCloud i centrach akcesoriów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy