Wybierz Strona

Pierwsza kamera z Apple HomeKit Secure Video

Pierwsza kamera z Apple HomeKit Secure Video

  • 0
  • 15.11.2019
Jaromir Kopp

Jedną z nowości zapowiadanych podczas WWDC 2019 związanych z HomeKit, było uruchomienie usługi przechowywania zapisów z kamer monitoringu w iCloud. Apple zapowiedziało, że jako pierwsze usługę mają wspierać: Logitech, Eufy oraz Netatmo. Logitech już wywiązał się z obietnicy.

Zapisy z 10 dni bez dodatkowych opłat

Aby skorzystać z HomeKit Secure Video, nie wystarczy sama zgodna kamera. Dodatkowo należy mieć zainstalowany iOS (iPadOS) 13.2 na urządzeniach, z których będziemy podglądać zapisy oraz centrum akcesoriów (iPad, HomePod, Apple TV) z aktualnym systemem (13.2). Dodatkowo należy mieć wykupiony plan 200 GB lub 2 TB w iCloud. Ten pierwszy pozwala na zapis z jednej kamery, drugi z maksymalnie pięciu. Miejsce zajęte przez wideo z kamer nie jest wliczane w przestrzeń użytą. Zapisy są przechowywane przez 10 dni. Są to wideo „alarmowe”, czyli takie, na których wykryto podejrzany ruch. Za wykrywanie ruchu odpowiada poza kamerą, również centrum akcesoriów i to ono przesyła w sposób zaszyfrowany „end-to-end” dane na serwery iCloud.

Logitech Circle 2 ze wsparciem dla HomeKit Secure Video

Jak podaje Logitech, wszystkie kamery Circle 2 współpracujące z HomeKit można teraz skonwertować do obsługi HomeKit Secure Video za pomocą aktualizacji oprogramowania Beta.

Uwaga: powrót to oprogramowania „normalnego” wymaga kontaktu z działem wsparcia Logitech. Po wgraniu bety zgodnej z Secure Video, oryginalna aplikacja Logitech przestaje działać. Aktualizacje mogą być realizowane tylko przez HomeKit (bez pośrednictwa aplikacji Logitecha).

Więcej na stornie Logitech: Circle 2 działa teraz z Apple HomeKit Secure Video oraz stronie Apple HomeKit Secure Video

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Trackbacks / Pingbacks

  1. Logitech Circle 2 Wireless i HomeKit. Jak zmusić do współpracy - Mój Mac - […] Logitech Circle 2 to bardzo udana kamera. Producent oferuje do niej kilka przydatnych akcesoriów, a sama kamera jest oferowana…
  2. Kamera Netatmo jako druga zgodna z HomeKit Secure Video - Mój Mac - […] która wprowadza zgodność z HomeKit Secure Video w wersji oficjalnej. Oznacza to, że choć Logi Circle 2 była pierwszą…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!