^
Logitech Circle 2 Wireless HomeKit

Logitech Circle 2 nadchodzi firmware Secure Video z nowymi funkcjami!

Jaromir Kopp

24 marca 2020

Logitech właśnie zaanonsował, że rozpoczyna udostępnianie nowej wersji beta swojego oprogramowania zgodnego z Prywatnym monitoringiem HomeKit (Secure Video) dla swoich kamer Circle 2. Znajdą się w nim nie tylko poprawki błędów, ale i nowe funkcje!

Nowości w drugiej becie Logitech Circle 2 Secure Video

Aktualizacja jest przeznaczona tylko dla urządzeń, które zostały lub zostaną skonwertowane do trybu zgodności z „Prywatnym monitoringiem”, czyli HomeKit Secure Video. Jak już wcześniej pisaliśmy, wiąże się, to z utratą możliwości używania aplikacji Logitecha z jej swoistymi funkcjami. Jednak Secure Video ma wiele innych zalet.

Nowa wersja firmwaru ma numer 8.2.43, obecna beta oznaczona jest liczbami 8.0.48.

Poza poprawkami nowa wersja wyposaża kamerę w dwa dodatkowe sensory:

  • zajętości (obecności),
  • jasności.

Ten pierwszy działa wyłącznie, jeżeli kamera nie jest za szybą, podobnie jak sensor ruchu. Oba nowe sensory mogą być używane w automatyzacjach, ale nie wywołują akcji nagrywania klipu.

Dla kamer nieskonwertowanych jeszcze do HomeKit Secure Video, nowy firmware zostanie wgrany podczas konwersji. Kamery już pracujące w trybie Prywatnego monitoringu, otrzymają automatycznie oprogramowanie w tym tygodniu wg zapewnień zamieszczonych w notce Logitech: Circle 2 Apple HomeKit Secure Video Firmware Version 8.2.43.

Uwaga: już to wyżej zostało napisane, ale podkreślę: kamery, które nie są skonwertowane na Secure Video, nie otrzymają tego oprogramowania!

Najbardziej jestem ciekawe efektów działania sensora zajętości. Jest ich bardzo mało na rynku, a są sytuacje, gdy trudno jest je zastąpić czujnikami ruchu. Niestety jeszcze czekam na aktualizację moich kamer, gdy to nastąpi dam znać!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Pant

    mam zamiar nabyć taką kamerę. Czy brać z kablem czy bez? Czym one się różnią? Tylko tym, że jedna ma aku? Na jak długo wystarcza aku?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *