^
Bety iOS iPadOS macOS

Publiczne bety iOS 13.4, iPadOS i macOS 10.15.4 dostępne

Jaromir Kopp

11 lutego 2020

Apple znów się nie patyczkuje i zaraz po betach deweloperskich, udostępnił bety publiczne. Tym razem jest co testować, bo lista nowości jest znaczna i obiecująca.

Współdzielenie folderów i inne atrakcje

Najważniejszą nowością jest powrót współdzielenia folderów, które było obiecane już w czerwcu. Dodatkowo z nowych systemów ucieszą się przeciwnicy oglądani napisów końcowych. Do innych interesujących nowości należy CarKey, czyli funkcja pozwalająca na używanie iPhone’a oraz prawdopodobnie Apple Watch do otwierania i uruchamiania samochodu. Z niej jednak tak szybko nie skorzystamy, bo wymaga wsparcia ze strony producentów aut.

Przy okazji poprawiono aplikację Mail, dodano skróty klawiszowe do aplikacji Zdjęcia (iPadOS), Shazam zyskała funkcje, z których skorzystamy w Skrótach, CarPlay wprowadził możliwość skorzystania z nawigacji zewnętrznych producentów oraz dodano nowe Memoji.

W macOS poza udostępnianiem folderów pojawiły się limity komunikacji w Screen Time. Znaleziono ponoć również ślady wskazujące na testy procesorów AMD przez Apple.

Ze wspólnych nowości warto wspomnieć zestawy aplikacji macOS-iOS kupowane wspólnie.

Do testów publicznych można zapisać się na stronie: Apple Beta Software Program.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. hackintosh

    Procesory AMD – hackintosze będą jeszcze łatwiejsze.

  2. mm

    Beta 10.15.4 ma skopany Activity Monitor. Przynajmniej jeśli chodzi o multi-GPU. Widać, że mocno grzebią w sterownikach graficznych – wydajność jest trochę lepsza.

  3. jackd

    Nareszcie macOS 10.15.4 beta4 nie ma problemu z odtwarzeniem w Safari programów z UPC online , dobra jakość obrazu i dźwięku i wreszcie brak odsyłacza do Firefoxa