Kategorie Aktualności

W SAP pracownicy wybierają komputery Apple, macOS rządzi

Niemal 26 tysięcy pracowników SAP wybrało komputery Apple i macOS. Ilość „Mac userów” w SAP zwiększyła się w ciągu 15 miesięcy od 100%. I wcale nie jest to nic dziwnego, wcześniej nawet większe wzięcie miały Maci w IBM i u kilku innych potentatów branży IT.

Catalina w SAP nie straszna

Wśród użytkowników Maców w SAP, 82% używa macOS 10.15 Catalina. Komputery Apple są lubiane przez deweloperów w SAP. Stanowią oni około 40% użytkowników Maców, reszta to pracownicy niezwiązani z programowaniem.

Nie wiadomo ile dokładnie komputerów, używa się w SAP, ale szacunkowa liczba zatrudnionych, to około 100 000. Mniej więcej 26% jak na europejską firmę to bardzo dobry wynik.

Te informacje pochodzą od Martina Langa wiceprezesa SAP IT Services Enterprise Mobility.

Na pytanie o ewentualne problemy z siecią i protokołem SMB, Martin Langa odpowiedział: Dawno nie natknąłem się na udziały SMB. To wszystko [co używamy] to OneDrive i Sharepoint, zespoły i trochę Slack’a.

Gdy SAP i Apple w 2016 roku ogłosiły współpracę i wspólne tworzenie narzędzi (API i oprogramowania) dla iOS, na efekty nie trzeba było długo czekać. Oprogramowanie dla iOS, które współpracuje z narzędziami SAP, powstaje nawet w polskich oddziałach firmy.

Firma SAP wdrożyła 83 000 urządzeń z systemem iOS i 170 Apple TV w 2018 roku i używa systemu Jamf Pro do tworzenia natywnych i zintegrowanych rozwiązań IT i obsługi wszystkich urządzeń Apple.

W rzeczywistości integracja jest tak ścisła, że pracownicy przechodzący na komputer Mac muszą jedynie korzystać z wewnętrznej aplikacji SAP, która automatyzuje ten proces.

W związku z rosnącą liczbą pracowników SAP wybierających urządzenia Apple, firma SAP zdecydowała się zreorganizować swoje zespoły IT, aby w 2018 r. stworzyć zespół Centrum Doskonałości Apple.

Warto przypomnieć, że niedawno IBM CIO Fletcher Previn zwrócił uwagę na korzyści wynikające z obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności i produktywności, których doświadczyli pracownicy IBM, wybierający komputery Mac:

Teraz nie wiem, czy lepsi pracownicy chcą komputerów Mac, czy też oddanie ich pracownikom czyni ich lepszymi. Trzeba być ostrożnym co do przyczyny i skutku — ale wydaje się, że istnieje wiele dowodów potwierdzających, że warto się mieć program do wyboru [sprzętu i systemu].

Jak widać, „świat” zamienia Windows na macOS i inne rozwiązania Apple. A jak tam nasze rodzime firmy i ich pracownicy IT? Ciągle w strachu, że przejście na macOS spowoduje zmniejszenie zatrudnienia w działach wsparcia? Czy po prostu nie chce im się uczuć nowych rzeczy?

Źródło Apple Must 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

2 lata temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

2 lata temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

2 lata temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

2 lata temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

2 lata temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

2 lata temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.