^

Apple i SAP ogłaszają partnerstwo!

Jaromir Kopp

6 maja 2016

To kolejny krok po ogłoszonej w 2014 roku współpracy z IBM, który wprowadza iOS do zaklętych rewirów korporacji. Może nie każdy z Was wie co to SAP, ale w korporacjach rozwiązania oparte na systemach bazodanowych SAP HANA są powszechnie używane (ponad 310 000 klientów, często zatrudniających tysiące pracowników), a sama firma chwali się rzeszą 2,5 miliona deweloperów tworzących rozwiązania oparte na systemach SAP.
Apple CEO Tim Cook i SAP CEO Bill McDermott

Apple i SAP ogłaszają partnerstwo

Partnerstwo ma polegać na tworzeniu przez SAP aplikacji dla iOS (iPhone i iPad) do najważniejszych biznesowych zastosowań, ale co ważniejsze SAP udostępni API swoich systemów (SAP HANA Cloud Platform czy innych opartych o SAP S/4HANA) i uruchomi SAP Academy for iOS. Aplikacje SAP dla iOS będą pisane w Swift, a API pozwolą na łączenie możliwości iOS jak lokalizacja, TouchID czy powiadomienia z systemami SAP.
Efektem wcześniejszej współpracy Apple z IBM jest już kilkaset aplikacji biznesowych na iOS działających z usługami IBM oraz wiele dostępnych API. Na wyniki współpracy z SAP pewnie też nie trzeba będzie długo czekać. Ważne jest to, że SAP jest firmą niemiecką, a jej produkty są bardzo rozpowszechnione w Europie (ale i na całym świecie), w Polsce również.
Ostatnie działania Apple wyraźnie wskazują kres nadchodzącej dominacji Windowsa w korporacjach, który coraz częściej będzie mógł być zastępowany znacznie tańszym w utrzymaniu, serwisie i łatwiejszym w nauczeniu iOS. A co z (Mac) OS X?
Zdjęcia: materiały prasowe Apple i SAP.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Maciej Czechowski

    …wskazują kres nadchodzącej dominacji…

    Nie miało być „…wskazują nadchodzący kres dominacji…”? 🙂
    BTW. zupełnie się z tym nie zgadzam 😀