^
LG TV Apple TV app

Aplikacja Apple TV w niektórych telewizorach LG

Jaromir Kopp

4 lutego 2020

Firma LG Electronics zgodnie z zapowiedzią poszerza dostępność aplikacji Apple TV na kolejne modele swoich telewizorów. W styczniu na targach CES LG zapowiedziało nowe modele, w których usługa Apple TV jest dostępna, a teraz do tej listy dodaje telewizory z 2019 roku.

TV+, Channels oraz oferta filmowa iTunes

Dzięki aplikacji Apple TV właściciele telewizorów LG mogą także subskrybować kanały Apple TV — bezpośrednie subskrypcje na wysokiej klasy usługi wideo dostępne zarówno w trybie online, jak i offline, bez reklam i na żądanie — oraz uzyskać dostęp do biblioteki wideo iTunes i kupić lub wypożyczyć ponad 100 000 filmów, lub programów telewizyjnych. Wystarczy jedno kliknięcie LG Magic Remote, aby rozpocząć oglądanie.

Telewizory LG 2019 obsługują również technologię Apple AirPlay 2, która pozwala użytkownikom na udostępnianie treści z urządzeń iPhone, iPad lub Mac bezpośrednio na telewizorze LG. Klienci mogą również odtwarzać muzykę na telewizorze i synchronizować ją z innymi kompatybilnymi głośnikami AirPlay 2 w dowolnym miejscu w domu. Obsługiwany jest również Apple HomeKit, który pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie sterować telewizorem za pomocą aplikacji Home na telefonie iPhone lub iPadzie, lub za pomocą głosu przy użyciu Siri, umożliwiając włączanie i wyłączanie, zmianę głośności, przełączanie wejść i inne funkcje.

To cytaty z komunikatu prasowego LG.

Użytkownicy telewizorów LG mogą teraz korzystać oprócz AirPlay 2 i HomeKit również z Apple TV app na wszystkich telewizorach LG 2019 OLED, NanoCell TV (serie SM9X i SM8X), a jeszcze w tym miesiącu aplikacja Apple TV zostanie udostępniona dla wybranych modeli UHD (serie UM7X i UM6X). Aplikacja Apple TV i Apple TV+ będzie dostępna w 2020 roku na wchodzących do oferty modelach. Do końca roku dodatkowo aplikacja TV trafi do telewizorów LG z 2018 poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. lukczu

    Mogliby jeszcze poprawić problem braku dostępności ich telewizorów w HomeKit po wyłączeniu.