^

Telewizory LG będą wspierać Apple TV+

Przemysław Marczyński

7 stycznia 2020

LG wprowadzi w tym roku 14 nowych modeli telewizorów OLED. Urządzenia będą posiadać jeszcze lepszy obraz, będą smukłe i najważniejsze… otrzymają wsparcie dla Apple TV+ oraz filmów zakupionych u Apple.

Nowe ekrany, wzornictwo i procesor

W swoich odbiornikach LG wprowadza kolejną generację procesora. Układ Alpha 9 trzeciej generacji to lepsza jakość obrazu i większe możliwości oprogramowania. Tegoroczne modele otrzymują obsługę formatu Dolby Vision IQ oraz Filmmaker Mode. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych, inteligentnych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu. Tryb Filmmaker Mode pozwala na wierne odtworzenie wizji reżysera. Jako pierwsze i jedyne na rynku telewizory zostały wyposażone we wbudowane oprogramowanie do kalibracji sprzętowej.

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali. Ze względu na ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na wyświetlaczu o przekątnej 48 cali, ten telewizor 4K UHD (model OLED48CX) zapewnia wyjątkową ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K.

Nowa, minimalistyczna linia Gallery przekształci telewizory LG w dzieła sztuki wiszące na naszej ścianie. Niewielka grubość telewizorów oraz dostarczony w zestawie, specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie.

Wsparcie dla rozwiązań Apple

Nowością jest dodanie do systemu operacyjnego telewizorów (webOS) wsparcia dla Apple TV+ oraz Apple TV – biblioteki filmów kupionych w sklepie Apple. Z poziomu telewizora będziemy mogli zarówno wypożyczać, jak i kupować filmy w ekosystemie Apple. I bardzo dobra wiadomość dla klientów LG. Firma udostępni aktualizację systemu wspierającą system Apple również dla telewizorów z lat 2018 oraz 2019.

Oficjalna strona telewizorów LGwww.lg.com/pl/telewizory

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy