^

Apple Pay od dzisiaj w Sparkasse

Tomasz Wołkowski

10 grudnia 2019

Apple Pay w końcu w Sparkasse

Od lata tego roku wiadomym jest, że Sparkasse będzie wspierało Apple Pay jeszcze w tym roku. Czekanie na to zakończyło się w dzisiejszy wtorek 10.12.2019. Warto zaznaczyć, że Sparkasse miało największe zastrzeżenia do wprowadzenia Apple Pay w swoich usługach. Jednak dzisiaj posiadacze kont w Sparkasse mogą cieszyć się usługą Apple. Prawie rok od momentu wprowadzenia Apple Pay w Niemczech!

Apple wygrało ze Sparkasse


Przypomnijmy, że wojna między Sparkasse a Apple zaczęła się od tego, że nie można było dodać kart Giro do płatności Apple Pay. Sparkasse żądało od Apple udostępnienia NFC (NFC to bezprzewodowy system transmisji danych na bliskie odległości) dla firm trzecich. Apple oczywiście nie mogło spełnić tego wymogu i największa kasa oszczędnościowa w Niemczech została bez możliwości płacenia Apple Pay. Po 3 miesiącach od tych wydarzeń prezes Sparkasse poinformował, że przemyślał sprawę i jeszcze w tym roku, klienci jego kas oszczędnościowych będą mogli korzystać z Apple Pay.
Na start w tym roku będą wspierane karty Mastercard i VISA. Posiadacze kart debetowych Girocard będą mogli korzystać z Apple Pay w roku 2020.


Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. nfc

    Zaraz – jak to jest? NFC jest udostępnione, czy nie? Czy tylko dla rządowych aplikacji?

    • Paweł Nyczaj

      NFC nie zie został udostępniony dla systemów płatniczych innych, niż Apple Pay. Dlatego Sparkasse ugiął się i udostępni Apple Pay. W Niemczech nadal jednak próbują wymusić na Apple otwarcie chipa NFC dla usług płatniczych. Apple na pewno na to nie pójdzie