^

Apple wygrywa wojnę ze Sparkasse

Tomasz Wołkowski

7 marca 2019

W grudniu zeszłego roku, gdy wprowadzono długo wyczekiwany Apple Pay w Niemczech, jednym z głównych problemów okazało się nieprzystąpienie do usługi największej kasy oszczędnościowej w Niemczech. Sparkasse, bo o niej mowa, żądała otworzenia na firmy trzecie NFC, czyli bezprzewodowy system transmisji danych na bliskie odległości. Pisaliśmy o tym w grudniu.

Sparkasse a Apple Pay

Jak sytuacja wygląda dziś? Wydaje się, że Sparkasse przemyślało sprawę i jeszcze w 2019r. będzie wspierać Apple Pay. Prezydent niemieckich kas oszczędnościowych podkreślił, że rozmowy z Apple znajdują się w zaawansowanej fazie i jeszcze w tym roku, kliencie Sparkasse będą mogli płacić poprzez Apple Pay.

Ważne przy tym jest to, że klienci będą mogli wykorzystywać swoje karty Giro. Powodem tego jest fakt, że prawie każdy klient banku w Niemczech posiada taką kartę. Możliwość wykorzystania kart Giro przeszkodzi Visie i Mastercard na przejęciu części rynku. I chyba o to chodziło przede wszystkim w całym sporze Sparkasse i Apple Pay.

Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Apple Pay od dzisiaj w Sparkasse - Mój Mac - […] w Niemczech została bez możliwości płacenia Apple Pay. Po 3 miesiącach od tych wydarzeń prezes Sparkasse poinformował, że przemyślał…