Na tę chwilę czekali użytkownicy Revolut od czerwca zeszłego roku. Tak! Oto nadszedł ratunek dla nieszczęśników, którzy mają konta w bankach spółdzielczych i innych podobnej rangi, które nie są w awangardzie polskiego Apple Pay.
Uwaga: Już wszystko działa normalnie.
Revolut płatności dla oszczędnych już z Apple Pay
Oszczędności są pod warunkiem, że korzysta się często z płatności w obcych walutach, lub w takich zarabia. Inne osoby skorzystają w wygodny posługiwania się kartami Revolut i ich aplikacją. Uwaga! Fani kryptowalut też będą zadowoleni, ponieważ w aplikacji dodano ich obsługę i przewidziano odpowiednie konta.
Zaletą programu jest prowadzenie rachunków w wielu walutach i natychmiastowe przewalutowanie po kursie międzybankowym (średnim). To daje spore oszczędności, często nawet powyżej 3%. Do tego konta Revolut można doładowywać bez prowizji za pomocą kart debetowych, a karty fizyczne zamówić z dostawą do domu za jedyne ~26 zł. Wirtualne uruchamiane są za darmo. Od niedawna firma uzyskała licencję bankową i obejmują ją regulacje, a jej klientów zabezpieczenia takie jak w innych bankach.
Apple Pay w Revolut!
W ten sposób prawie bez kosztów i bez zbędnego kombinowania można uzyskać dostęp do płatności Apple.
Już w czerwcu 2018 na oficjalnym profilu Revolut pojawiła się zapowiedź jakiejś długo oczekiwanej nowości. Większość z nas domyślała się i miała nadzieję, że właśnie o Apple Pay chodzi. Potem Revolut pojawił się jako „niebawem wspierany” na stornie francuskiej stornie Apple. No i okazało się to prawdą, ale po niemal roku.
Aplikację Revolut można pobrać za darmo z App Store. Jest ona całkowicie po polsku, więc z dalszymi procedurami można łatwo poradzić.
Do Apple Pay na razie można dodawać karty „rzeczywiste”. Ta sztuka nie powiodła mi się z kartą wirtualną Visa. Interesujące jest, że karty Master mają regulamin w języku angielskim, a Visa już po polsku.
Tu znajduje się podręcznik, jak dodawać karty do Apple Pay. Powodzenia!
Uwaga: Kolega Mariusz donosi, że użytkownicy, których karty Revolut zostały wydane po 09-2018 nie mogą jeszcze dodawać ich do Apple Pay. Na razie można dodawać karty, które były wydane „w funtach”, czyli przed wrześniem 2018. Dajcie znać jak jest w Waszych przypadkach!
Brawooo. Dzięki za info. To świetna wiadomość!
U mnie właśnie na odwrót. Dodałem wirtualną Visę a fizycznej Mastercard nie mogę. Ale fizyczną faktycznie otrzymałem jakoś niedawno.
Jaromirku po co piszesz, że można dodawać karty revolut skoro mało komu to działa? zastanów się nad sobą i to prędko.
Tomciu… a skąd mailem wiedzieć, że nie działa jak dodawałem jeszcze zanim to na dobre uruchomili? Gdy się okazało, że nie wszystkie, zaraz dopisałem. Jak widać po reakcjach jednak większość może.
Jeżeli Twojej się nie da to przykro mi bardzo, ale idź popłakać do innej piaskownicy.
Jako profesjonalista powinien Pan sprawdzić zanim poda jakąś informację.
A pan odczekać chwile zanim zacznie płakać
Ja dodałem fizyczną Visę sprzed ponad roku, czyli jeszcze brytyjską. Fizyczny Mastercard, który mam od ponad pół roku, czyli już identyfikowany jako karta lokalna jeszcze nie da się dodać
Nie rozumiem. Visa „rzeczywista” wydana w maju 2018 nie działa („Nie można było dodac karty”). MasterCard „wirtualny” wyrobiony dzisiaj nie działa („Ten wystawca nie oferuje jeszcze karty obsługującej Apple Pay”).
Co robić? Jak żyć?