^
ipodtouch apple arcade screen

iPod touch odświeżony

Jaromir Kopp

29 maja 2019

Po czterech latach ostatni przedstawiciel rewolucyjnej linii odtwarzaczy muzycznych iPod, który z pierwowzorem wspólną ma tylko część nazwy, doczekał się rewitalizacji. To znak, że 4-calowe ekrany nadal będą wspierane przez iOS 13.

A10 Fusion

Brak zewnętrznych zmian wielu przyjmie z radością, bo oznacza to, że nowy iPod touch nadal posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Niestety również wszystkie pozostałe cechy, także te wewnętrzne nie uległy zmianie. Nowy jest jedynie procesor i dodatkowy wariant pojemności pamięci masowej. Obecnie możemy wybrać „rozmiary” 32 GB, 128 GB i 256 GB.

Ekran, aparaty, metody łączności w tym Bluetooth 4.1 są takie same jak u poprzednika. Wszystkie nowe funkcje, w tym wsparcie dla ARKit odświeżony iPod touch zawdzięcza mocniejszemu procesorowi. Procesor nie wpłynie wg Apple na czas pracy urządzenia przy zasilaniu z baterii. Nadal powinniśmy cieszyć się muzyką do 40 godzin, a oglądaniem filmów do 8 godzin.

W pudelku znajdziemy jak poprzednio słuchawki EarPods ze wtykiem 3,5 mm oraz kabel USB-Lightning. Nie ma w zestawie ładowarki sieciowej.

A! Najważniejsze… kolory. iPoda touch możemy kupić w kolorze: różowym, srebrnym, gwiezdnej szarości, złotym, niebieskim i czerwonym (product red).

Przypomnę, że procesor A10 Fusion zadebiutował wraz z iPhone’em 7 w 2016 roku. Obecnie ten procesor jest jeszcze stosowany w iPadzie 9,7″.

Przy cenach od 1099 zł (32 GB), przez 1579 zł (128 GB), po 2059 zł (256 GB) iPod touch jest znów atrakcyjnym urządzeniem z iOS.

Taka zmiana może oznaczać, że iPhone SE zostanie „uratowany” i otrzyma jeszcze iOS 13 oczywiście przy założeniu, że iPhone’y 6s nie pójdą w odstawkę.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. SławekJG

  „Przy cenach od 1099 zł (32 GB), przez 1579 zł (128 GB), po 2059 zł (256 GB) iPod touch jest znów atrakcyjnym urządzeniem z iOS.” – naprawdę? gdybym iPoda kupił dziś dziecku, to chyba tylko za karę, to już lepszą alternatywą jest iPhone, nawet kosztem pojemności (skoro muzykę i tak strumieniujemy)

  • Piter

   Dokładnie. Tym razem widać iż Apple nie ma już pomysłów co zrobić z tymi urządzeniami. Jestem i byłem fanem urządzeń z logo nadgryzionego jabłka – ale to jakaś kpina. Obawiam się iż kolejna klapa to premiera iPhone XI …

   • mm

    O co wam chodzi? Czy ten iPod robi wam krzywdę? Nie będzie się sprzedawał, to Apple go ubije. Jeśli będzie się jakimś cudem sprzedawał, to super. W czym problem?

 2. Paweł Nyczaj

  Jest nowy iPod touch. Tylko po co?