^
Apple Pay w Revolut Wait a moment

Mały falstart Apple Pay w Revolut

Jaromir Kopp

30 maja 2019

Wczoraj zachęcony porannymi doniesieniami, że Revolut pozwala dodawać swoje karty do Apple Pay brytyjskim i francuskim użytkownikom, jak wielu z Was, po dłuższej przerwie z eksperymentami, podjąłem próby dodania kart. Jak już wiecie z powodzeniem. Jednak okazało się, że nie każdy miał tyle szczęścia.

Uwaga: Już można oficjalnie dodawać karty do Apple Pay

Co poszło nie tak?

Najpierw moim oczom podczas dodawania karty ukazał się regulamin usługi w języku angielskim. To już coś! Jednak w następnym kroku pojawił się komunikat o niedostępności usługi. Następnie spróbowałem z kartą wirtualną. Znów pojawił się regulamin, ale po polsku. I dalej brak sukcesu. Spróbowałem dodać do zegarka. Tym razem pojawił się komunikat aplikacji Revolut o zawieszonej transakcji, która miała wartość 0 dolarów, a zawierana była w Nowym Yorku. Ciekawe. Przy kolejnej próbie karta (plastikowa wydana przed wrześniem 2018) się dodała! Nie ona jedna, bo nagle w socjalach pojawił się wysyp informacji o dodaniu kart. Sztuka nie udała się z kartą wirtualną w moim przypadku. Musiałem rozpocząć eksperymenty w momencie uruchamiania usługi.

Apple Pay Revolut weryfikacja

Jednak niebawem pojawiły się informacje, że można dodawać tylko „stare” karty wydane przed wrześniem 2018, których główną walutą był funt. Nie miało znaczenia, czy fizyczna, czy wirtualna.

Minęło kilka godzin i nagle posiadacze „starych” kart, którzy wstali zbyt późno, zaczęli raportować brak możliwości ich dodania.

Wszystko wskazuje na to, że Revolut zaliczył falstart. Oficjalnie dopiero z początkiem czerwca użytkownicy ich kart, a na pewno Ci z Polski, będą mogli skorzystać z Apple Pay. Wcześniej usługa miała być włączona właściwie tylko dla Brytyjczyków i ponoć Francuzów. Jednak wygląda na to, że selekcja przynajmniej dla brytyjskich użytkowników następowała po walucie (głównej) karty. Nikt w Revolut nie pomyślał, że jak tylko pojawi się informacja, to prawie każdy Apple User będzie usiłował dodać ich kartę do Apple Pay. No i wielu z nas taka sztuczka się udała. Potwierdzeniem tej tezy może być angielski regulamin dla kart Master. Visa prawdopodobnie ustawiała język regulaminu wg ustawień aplikacji.

Jednak Revolut się zorientował

Jeszcze przed południem użytkownicy „prawilnych” „funciakowych” kart nie mogli już powtórzyć mojego eksperymentu. Revolut się połapał i podczas prób dodawania kart przez użytkowników spoza krajów, gdzie miała zadebiutować, „systemowo” odrzucał kod CVV. I niestety śpiochy muszą czekać najprawdopodobniej do przyszłego wtorku. Potwierdza się przysłowie „kto rano wstaje…”.

Cierpliwości!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Paweł Nyczaj

  Wczoraj (29 maja) udało mi się dodać fizyczną Visę. Jeszcze nie testowałem płatności, bo w sumie R używam tylko czasami. Dziś postaram się tę Visę sprawdzić. To jest karta brytyjska. O ile wiem teraz Revolut nie wydaje kart Visa. Poza tym chyba właśnie od września 2018 Revolut zaczął wydawać karty rozpoznawane jako lokalne. To reakcja na surcharge pobierany od użytkowników zagranicznych kart przez niektóre sieci bankomatowe w tym Euronet. Odsyłam do artykułu na Cashless https://www.cashless.pl/4798-Revolut-nowa-karta-surcharge-Euronet. Użytkownicy Revolut, ale też Curve i innych kart zagranicznych mieli tego typu „przygody” w Polsce i pewnie także za granicą. Pisał o tym portal Cashless https://www.cashless.pl/4385-Euronet-dodatkowa-prowizja-curve-i-revolut

  Odpowiedz
  • Paweł Nyczaj

   Właśnie zapłaciłem Visą Revolut. Tak więc, jeśli kartę już udało się dodać, to działa ona bez problemu

   Odpowiedz
   • Maciek W.

    Dzięki za info, że działa. Prawdę mówiąc obawiałem się, że coś może pójść nie tak, po tylu rozmaitych doniesieniach. Swoją Visę co prawda dodałem bezproblemowo, jednak z Rev. korzystam na tyle rzadko, że jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić. Chyba jednak przy najbliższej sposobności trzeba będzie to zrobić.:)Jak się uda, no to zagranica stoi otworem.

    Odpowiedz
    • Jaromir Kopp

     Wygląda na to, że już można dodawać wszystkie karty.

     Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *