^
Netflix

Netflix nie chce do Apple

Jaromir Kopp

20 marca 2019

Nikt nie lubi się dzielić zyskami, zwłaszcza gdy sam posiada wszystko, co jest potrzebne, aby oferować swoje usługi i pobierać za nie samodzielnie opłaty. Netflix jest tego dobrym przykładem.

„Chcemy, aby ludzie oglądali nasze programy w naszych usługach”

Takie zdanie wypowiedział szef Netflixa Reed Hastings. Oznacza to, że nie możemy spodziewać się produkcji tej firmy w ofercie zapowiadanego serwisu wideo Apple.

Po ostatnim wyłączeniu możliwości uruchamiania subskrypcji opłacanej przez iTunes w aplikacjach Netflix na iOS i tvOS należało się tego spodziewać. Netflix nie potrzebuje Apple i choć ma w ofercie zaawansowane narzędzia do testowania infrastruktury sieciowej [!], to nie chce być postrzegany jako firma technologiczna.

Przypomnę, że osoby, które już opłacają Netflixa przez iTunes, nadal zachowują taką możliwość. Dla szczęśliwców, którzy jak ja „załapali się” na pomyłkę Netflixa przy zmianie waluty w App Store z € na zł przynosi to spore oszczędności.

Co trzyma mnie przy Netfliksie

Pomyśleć, że Apple mógł sobie Netflixa kupić (a przynajmniej sporo się o tym plotkowało) wraz z jego potężną i sprawną infrastrukturą streamingową oraz kultowymi produkcjami. Ciekawe, czy teraz żałują?

Źródło ReCode

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy