Wybierz Strona

Netflix nie chce do Apple

Netflix nie chce do Apple

  • 0
  • 20.03.2019
Jaromir Kopp

Nikt nie lubi się dzielić zyskami, zwłaszcza gdy sam posiada wszystko, co jest potrzebne, aby oferować swoje usługi i pobierać za nie samodzielnie opłaty. Netflix jest tego dobrym przykładem.

„Chcemy, aby ludzie oglądali nasze programy w naszych usługach”

Takie zdanie wypowiedział szef Netflixa Reed Hastings. Oznacza to, że nie możemy spodziewać się produkcji tej firmy w ofercie zapowiadanego serwisu wideo Apple.

Po ostatnim wyłączeniu możliwości uruchamiania subskrypcji opłacanej przez iTunes w aplikacjach Netflix na iOS i tvOS należało się tego spodziewać. Netflix nie potrzebuje Apple i choć ma w ofercie zaawansowane narzędzia do testowania infrastruktury sieciowej [!], to nie chce być postrzegany jako firma technologiczna.

Przypomnę, że osoby, które już opłacają Netflixa przez iTunes, nadal zachowują taką możliwość. Dla szczęśliwców, którzy jak ja „załapali się” na pomyłkę Netflixa przy zmianie waluty w App Store z € na zł przynosi to spore oszczędności.

Co trzyma mnie przy Netfliksie

Pomyśleć, że Apple mógł sobie Netflixa kupić (a przynajmniej sporo się o tym plotkowało) wraz z jego potężną i sprawną infrastrukturą streamingową oraz kultowymi produkcjami. Ciekawe, czy teraz żałują?

Źródło ReCode

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!