Wybierz Strona

Nowe AirPods! Jednak dziś Apple nas zaskoczył

Nowe AirPods! Jednak dziś Apple nas zaskoczył

  • 0
  • 20.03.2019
Jaromir Kopp

Plotki mówiły o iPodzie Touch, jednak środa przyniosła nam w tygodniowym maratonie nowości sprzętowych Apple, słuchawki. Niestety nie ma w nich nic, czego w zasadzie nie byliśmy pewni.

„Hey Siri” i opcjonalne etui ładowane bezprzewodowo

To nie są na szczęście jedyne nowości, bo choć są oczywiście atrakcyjne, to były spodziewane. Dodatkowo nowe słuchawki są wyposażone w przynajmniej z nazwy całkowicie nowy procesor H1. Istotnej poprawie uległ również czas rozmowy, jest dłuższy o 50%.

Dodatkowo nowy, wydajniejszy procesor poza zwiększeniem czasu pracy przyśpiesza i to dwukrotnie, i tak już szybkie łączenie w parę i przełączanie pomiędzy urządzeniami. Poprawie uległ wg zapewnień Apple, również dźwięk.

Etui indukcyjne lub nie

Obecnie AirPods są sprzedawane w dwóch konfiguracjach. W obu słuchawki są identyczne, jedynie etui różni się wsparciem dla ładowania bezprzewodowego. Nowe etui indukcyjne jest zgodne, tak jak iPhone’y od X i 8 z ładowarkami indukcyjnymi Qi. Etui indukcyjne jest też dostępne osobno i współpracuje również z poprzednim modelem AirPods.

Ceny za wersję standard nie uległy zmianie. Nowe AirPods z etui standardowym można zamówić w Apple Store za 799 zł. Wersja z etui ładowanym indukcyjnie jest o 200 zł droższa. Samo nowe etui kosztuje 389 zł.

To miłe nowości, jednak trochę zabrakło pojawiających się w niektórych plotkach funkcji monitoringu parametrów zdrowotnych. Oczekiwałem, choć pomiaru temperatury ciała. Jednak nie należy marudzić, tylko poczekać na praktyczne testy lub na ochotnika zakupić i przetestować osobiście.

Kto z Was już umieścił nowe słuchawki w „torbie”?

Źródło: Apple

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!