^
Apple AirPods worlds most popular wireless headphones hey siri

Nowe AirPods! Jednak dziś Apple nas zaskoczył

Jaromir Kopp

20 marca 2019

Plotki mówiły o iPodzie Touch, jednak środa przyniosła nam w tygodniowym maratonie nowości sprzętowych Apple, słuchawki. Niestety nie ma w nich nic, czego w zasadzie nie byliśmy pewni.

„Hey Siri” i opcjonalne etui ładowane bezprzewodowo

To nie są na szczęście jedyne nowości, bo choć są oczywiście atrakcyjne, to były spodziewane. Dodatkowo nowe słuchawki są wyposażone w przynajmniej z nazwy całkowicie nowy procesor H1. Istotnej poprawie uległ również czas rozmowy, jest dłuższy o 50%.

Dodatkowo nowy, wydajniejszy procesor poza zwiększeniem czasu pracy przyśpiesza i to dwukrotnie, i tak już szybkie łączenie w parę i przełączanie pomiędzy urządzeniami. Poprawie uległ wg zapewnień Apple, również dźwięk.

Etui indukcyjne lub nie

Obecnie AirPods są sprzedawane w dwóch konfiguracjach. W obu słuchawki są identyczne, jedynie etui różni się wsparciem dla ładowania bezprzewodowego. Nowe etui indukcyjne jest zgodne, tak jak iPhone’y od X i 8 z ładowarkami indukcyjnymi Qi. Etui indukcyjne jest też dostępne osobno i współpracuje również z poprzednim modelem AirPods.

Ceny za wersję standard nie uległy zmianie. Nowe AirPods z etui standardowym można zamówić w Apple Store za 799 zł. Wersja z etui ładowanym indukcyjnie jest o 200 zł droższa. Samo nowe etui kosztuje 389 zł.

To miłe nowości, jednak trochę zabrakło pojawiających się w niektórych plotkach funkcji monitoringu parametrów zdrowotnych. Oczekiwałem, choć pomiaru temperatury ciała. Jednak nie należy marudzić, tylko poczekać na praktyczne testy lub na ochotnika zakupić i przetestować osobiście.

Kto z Was już umieścił nowe słuchawki w „torbie”?

Źródło: Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy