^

Program na dziś: Fantastical 2

Tomasz Wołkowski

17 grudnia 2018

Wielu ludzi narzeka, że nie może się odnaleźć w ogromie zadań do wykonania, czy umówionych terminów. Dla mnie jednym z narzędzi, które pomagają mi w ogarnięciu wszystkich spraw, jest dobry kalendarz.

Fantastical 2 – kalendarz z górnej półki

Fantastical 2 jest jak dla mnie najlepszym kalendarzem dostępnym na rynku. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak systemowy kalendarz. Różnicę można jednak zobaczyć już podczas pierwszych kroków w programie. Zestaw narzędzi, które oferuje Fantastical 2, stanowi o tym, że jest to kalendarz z górnej półki….zarówno narzędziowej jak i niestety cenowej. Program kosztuje 239,99 zł. Aplikację można pobrać z App Store.


Oprócz notatek przypominających, co i gdzie mamy załatwić, można utworzyć przypomnienia, które sygnałem dźwiękowym dadzą nam znać o sprawie do załatwienia. Możemy tworzyć własne kalendarze takie jak dom, prywatne czy praca. Każdy kalendarz możemy utworzyć z innym kolorem. Fantastical 2 współgra z systemowymi przypomnieniami oraz z wpisami z OmniFocus. Do wpisu w aplikacji można dopisać notatkę, dołączyć załącznik lub wpisać adres strony internetowej. Jeśli chcemy wybrać się na jakieś wydarzenie razem ze znajomym, możemy dodać go jako uczestnika notatki. Wtedy on również otrzyma tą informację. Możemy również włączyć funkcję, która będzie wyświetlała kalendarz w wersji mini w górnym menu.

Z programu możemy korzystać w wersji jasnej i ciemnej. Wersja ciemna dobrze komponuje się z obecnym systemem macOS Mojave. Jeśli posiadamy wersję również na system iOS, oczywiście synchronizuje się z wersją na macOS. Naprawdę polecam ten kalendarz mimo tak wysokiej ceny.
Poniżej przedstawiam podstawowe możliwości programu.

Dzisiaj przedstawiłem płatny program. Jutro zapraszam do przeczytania tekstu, w którym zaproponuję Wam darmową alternatywę kalendarza.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. sebastian

    I do tego na łatwiznę zdjęcie z kalendarza Federico….

  2. Artur

    Świetny kalendarz, wart każdego grosza.

  3. Krzysiek

    Ciemna wersja jest ale tylko fragmentarycznie po lewej stronie. Główna część kalendarza po prawej stronie tylko jasna wersja niestety. Według mnie Fantastical nie jest żadną alternatywą dla kalendarza systemowego, przynajmniej na Mac OS. I do tego chcą kupę kasy. Systemowy kalendarz ma więcej opcji, ma możliwość ustawienia całego kalendarza w ciemnej wersji i jest darmowy. Co innego Fantastical na iPhona. jest ładniejszy od wbudowanego kalendarza iOS. Na iPada fantastical też niczym nie zachwyca.