Select Page

Shazam bez reklam, tak jak Apple obiecało

Shazam bez reklam, tak jak Apple obiecało

 • 4
 • 17.12.2018
Jaromir Kopp

Minął rok od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że Apple chce przejąć Shazam. I wcale ten krok nie wydawał się dziwny. Aplikacja, która potrafi rozpoznawać utwory po „wysłuchaniu” ich fragmentu, posiada olbrzymią bazę danych użytkowników i muzyki, była łakomym kąskiem dla Apple. Zresztą muzyka to niejedyny powód.

Reklamom mówimy twarde nie!

Proces przejęcia Shazam był dość długotrwały między innymi z powodu Komisji Europejskiej, która sprawdzała, czy zakup Apple nie będzie miał wpływu na wolnorynkową konkurencję.

był dość długotrwały między innymi z powodu Komisji Europejskiej, która sprawdzała, czy zakup Apple nie będzie miał wpływu na wolnorynkową konkurencję.

Dwa i pół miesiąca temu, Apple sfinalizowało przejęcie i obiecało, że usunie z aplikacji reklamy. I tak się właśnie stało. Banery już nie zakłócają korzystania z programu.

Jako ciekawostkę dodam, że poza potężnym serwisem muzycznym, Shazam posiada sporo patentów i rozwiązań z dziedziny styku rozszerzonej rzeczywistości i przemysłu reklamowego. Te dziedziny są również bardzo bliskie Apple. W pierwszej ma ono spore osiągnięcia, czym niestety nie może pochwalić się w reklamie.

posiada sporo patentów i rozwiązań z dziedziny styku rozszerzonej rzeczywistości i przemysłu reklamowego. Te dziedziny są również bardzo bliskie Apple. W pierwszej ma ono spore osiągnięcia, czym niestety nie może pochwalić się w reklamie.

Shazam wie co jest grane

Aplikacja po odsłuchaniu fragmentu muzyki z bardzo dużym prawdopodobieństwem, nawet gdy jest ona tylko tłem w reklamie, rozpozna utwór i wykonawcę. To nie koniec. Zaproponuje wysłuchanie utworu w Apple Music lub innych serwisach, a nawet pokaże tekst piosenki, który będzie odpowiednio przesuwać i podkreślać, niemal jak w karaoke.

Shazam w App Store

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

4 komentarze

 1. Marix43

  Coś się stało z tekstem, podwójne akapity.

  Odpowiedz
 2. Marix43

  Coś się stało z tekstem: podwójne akapity.

  Odpowiedz
 3. Marix43

  Teraz jest ok

  Odpowiedz
 4. Marlice

  Dalej nie jest ok 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!