^
iOS 12.1.2

iOS 12.1.2, pojawiła się zapowiadana aktualizacja

Jaromir Kopp

18 grudnia 2018

Zgodnie z zapowiedzią, Apple wypuściło wczoraj małą aktualizację iOS, tylko dla iPhone’ów. Można ją nazwać „ratunkową”, bo jej głównym zadaniem jest obejście problemu patentowego zgłaszanego w Chinach przez Qualcomm.

iOS 12.1.2 przy okazji też coś naprawia

Poza pozbyciem się zastrzeżonych przez Qualcomm w sporze sądowym funkcji w starych iPhone’ach aktualizacja naprawia problemy z łącznością najnowszych iPhone’ów w tureckich sieciach. Dodatkowo usunięto błędy, które mogły pojawić się przy aktywacji eSIM.

Aktualizacja nie jest wielka, zajmuje około 80 MB. W Polsce nikt ze znajomych nie zgłaszał problemów z aktywacją eSIM w jedynej sieci, która wspiera tę usługę, czyli Orange. Jednocześnie Qualcomm twierdzi, że zmiany w systemie nie likwidują powodu sporu i nadal będzie wnosił o zakaz sprzedaży starszych urządzeń Apple w Chinach (i nie tylko). Straszy również, rozszerzeniem sporu i zakazu importu oraz sprzedaży na najnowsze urządzenia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy