Wybierz Strona

iOS 12.1.2, pojawiła się zapowiadana aktualizacja

iOS 12.1.2, pojawiła się zapowiadana aktualizacja

  • 0
  • 18.12.2018
Jaromir Kopp

Zgodnie z zapowiedzią, Apple wypuściło wczoraj małą aktualizację iOS, tylko dla iPhone’ów. Można ją nazwać „ratunkową”, bo jej głównym zadaniem jest obejście problemu patentowego zgłaszanego w Chinach przez Qualcomm.

iOS 12.1.2 przy okazji też coś naprawia

Poza pozbyciem się zastrzeżonych przez Qualcomm w sporze sądowym funkcji w starych iPhone’ach aktualizacja naprawia problemy z łącznością najnowszych iPhone’ów w tureckich sieciach. Dodatkowo usunięto błędy, które mogły pojawić się przy aktywacji eSIM.

Aktualizacja nie jest wielka, zajmuje około 80 MB. W Polsce nikt ze znajomych nie zgłaszał problemów z aktywacją eSIM w jedynej sieci, która wspiera tę usługę, czyli Orange. Jednocześnie Qualcomm twierdzi, że zmiany w systemie nie likwidują powodu sporu i nadal będzie wnosił o zakaz sprzedaży starszych urządzeń Apple w Chinach (i nie tylko). Straszy również, rozszerzeniem sporu i zakazu importu oraz sprzedaży na najnowsze urządzenia.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!