^
Instrukcje filmowe Apple Watch

Filmy jak używać Apple Watch

Jaromir Kopp

18 grudnia 2018

Wczoraj Apple udostępniło na swoim kanale YouTube sześć krótkich filmów instruujących, jak korzystać z kilku wybranych funkcji. Niektóre z nich odnoszą się do najnowszego systemu, inne są uniwersalne.

Krótkie, ale przydatne

Część z tych filmów opisuje podstawowe i chyba znane (prawie) każdemu użytkownikami jak „Odnajdowanie iPhone’a”, czy przeglądanie aktywności. Inne dotyczą nowości z watchOS 5 w tym niepojętego dla mnie fenomenu „Walkie-Talkie”. Inne nie są dostępna dla wszystkich modeli Apple Watch. Talk czy siak warto poświęcić te 215 sekund, czyli ciut ponad 3 i pół minuty, aby się z nimi zaznajomić.

Oto nowe filmy w mojej subiektywnie dobranej kolejności.

Jak używać funkcji Walkie-Talkie, do której sam nie potrafię się jeszcze przekonać.

Jak zlokalizować swojego iPhone’a. To poza sprawdzaniem pory dnia i aktywności, moja ulubiona funkcja. Bez Apple Watch traciłem mnóstwo czasu na poszukiwania iPhone’a. 

Jak dostosować informacje podawane podczas treningów. To bardzo przydatne, a nie każdy o tym wie, że można kolejność i rodzaj informacji dostosowywać i to z podziałem na typy aktywności.

Jak przeglądać dane aktywności.

Dostosowanie tarcz zegarka do swoich potrzeb. Zarządzanie komplikacjami.

Korzystanie z Apple Music

Co sądzicie? Apple dobrych rad udziela?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy