^

Program na dziś: OmniFocus

Tomasz Wołkowski

10 grudnia 2018

Nowy cykl

Dzisiaj zaczynam nowy cykl wpisów, które będą się ukazywać co tydzień w poniedziałki i wtorki. Cykl „Program na dziś” będzie przedstawiał zestawienie programów przeznaczonych na platformę macOS. Z doświadczenia wiem, że dla niektórych jednym z ważniejszych wyznaczników jest… cena. Dlatego będę przedstawiał program płatny oraz darmową alternatywę. Mam nadzieję, że w każdym odcinku cyklu znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

OmniFocus

Dzisiaj chciałem przedstawić program, który jest w czołówce aplikacji do zarządzania czasem. Program ten jest właściwie zbudowany na zasadzie GTD Davida Allena. Mowa tu o OmniFocus 3. Jest to potężne narzędzie do zarządzania czasem, które pomoże każdemu uporać się z ogromem zadań do wykonania. OmniFocusa jako trialową wersję pobierzemy z App Store. Na zapoznanie się ze wszystkim funkcjami mamy 2 tygodnie. Po tym okresie musimy dokonać płatności. Za wersję standardową musimy zapłacić 189,99 zł. Natomiast za wersję pro programu należy zapłacić jeszcze więcej bo 379,99 zł.

Jednak za tę cenę OmniFocus daje nam możliwość pracy na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze zadania są grupowane wokół utworzonych przez nas perspektyw. Kolejnym wyznacznikiem wspomagającym są konteksty. Z poziomu programu najważniejsze wydarzenia możemy dodać do kalendarza (np. Fantastical 2). Również wszystkie wydarzenia zapisane w kalendarzu są zaprezentowane w OmniFocus (jeśli oczywiście damy dostęp programowi do naszego kalendarza).
Aby jak najbardziej efektywnie korzystać z tego programu przydatna jest podstawowa znajomość założeń metody GTD. Wszystkich zachęcam do zapoznania się z tą metodą, nie tylko po to, aby wydajnie korzystać z OmniFocus. Znajomość metody GTD pozwoli nam być efektywnymi w naszym własnym życiu. A powiedzenie „nie zrobiłem, bo nie miałem czasu” będzie brzmiało niedorzecznie.
Zapoznajcie się proszę z działaniem programu w filmie przedstawionym niżej.

Dzisiaj przedstawiłem płatny program. Jutro zapraszam do przeczytania tekstu, w którym zaproponuję Wam darmową alternatywę programu do zarządzania czasem

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy