Wybierz Strona

eSIM w Orange wspiera zegarki i klonowanie numeru?

eSIM w Orange wspiera zegarki i klonowanie numeru?

  • 1
  • 07.12.2018
Jaromir Kopp

Jest światełko nadziei, że eSIM w Orange może wspierać Apple Watch. Jeżeli nie od razu, to w niedalekiej przyszłości. Pojawił się pewien trop związany z firmą na S.

Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

To nie pomyłka. Ten produkt jest dowodem na to, że eSIM w Orange Polska może obsługiwać klonowanie numeru.

Opis zegarka zaczyna się od stwierdzenia: „eSIM — zegarek może zastąpić telefon. Ten sam numer telefonu na zegarku i smartfonie”. I to w zasadzie nam wystarczy. Link podany w opisie jeszcze nie działa.

Zobacz też: eSIM w Orange potwierdzone przez Apple.

Dlaczego ta informacja jest istotna? Potwierdza ona, że eSIM w Orange może być również nośnikiem klonu numeru macierzystego urządzenia. W tym przypadku smatfona.

Dokładnie tak to zostało wymyślone w Apple Watch. Zegarek posługuje się tym samym numerem co iPhone. Nie posiada własnego numeru i co się z tym wiąże własnego abonamentu.

To jest dobra wiadomość, ale o niczym ostatecznie niestety nie przesądza. Obsługa konkretnych modeli urządzeń powinna być zaimplementowana w oprogramowaniu operatora, a jak pokazują patenty, może być konieczna wymiana danych z serwerami Apple. Bez tego zegarek zakupiony za granicą w Europie, nawet zgodny z naszymi standardami łączności komórkowej nie będzie mógł wygenerować swojej karty eSIM.

Brak łączności w terenie to nie jest jedyny problem związany z niedostępnością Apple Watch z modemem w Polsce. Niestety wersje stalowe z szafirowymi szkłami oraz z większym wyborem oryginalnych pasków są dostępne tylko w wersjach 3G/LTE.

Tak czy siak, jesteśmy coraz bliżsi wprowadzenia Apple Watch Cellular w naszym kraju.

Źródło: Orange

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Marioo

    Po tym jak Orange wprowadził esim, zacząłem rozglądać się za oferta dla mnie. Zamierzałem przejść z abonamentu w nju do Orange. Niestety plan taryfowe są żałosne, w porównaniu do tchną kartę. Nie rozumiem, jakim cudem ludzie, którzy są lojalni wobec sieci jednocześnie traktowani są przez nią gorzej niż ludzie z oferta na kartę.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!