Wybierz Strona

eSIM w Orange! Nadal pozostaje kilka pytań

eSIM w Orange! Nadal pozostaje kilka pytań

  • 0
  • 04.12.2018
Jaromir Kopp

Wszystko wskazuje na to, że Orange dotrzyma obietnicy i zdąży wprowadzić jeszcze w tym roku obsługę eSIM w swojej sieci. Jest już regulamin, a w nim kilka dobrych i kilka gorszych wieści. Pozostaje też niestety kilka pytań w tym to najważniejsze.

Kartę SIM na eSIM wymienisz za darmo 5 razy.

I to uwaga… w ciągu miesiąca lub jednego okresu rozliczeniowego. To pierwsze dotyczy umów bez abonamentu (prepaid), to drugie abonamentowych. Tu kryje się również kolejna dobra wiadomość. Prepaidy również bez problemu skorzystają w wymiany za darmo.

Jeżeli jakimś cudem uda się w miesiącu przekroczyć ilość zmian kart eSIM, to każda kolejna kosztuje 25 zł brutto.

Uwaga: wymiana eSIM na nową eSIM np. po zmianie telefonu też liczy się do tej puli.

Regulamin zastrzega, że promocyjna (darmowa) wymiana dotyczy tylko sytuacji, gdy przenosimy numer na nowe urządzenie z eSIM.

Teraz te gorsze informacje

Zabieg odwrotny, czyli wymiana eSIM na SIM jest możliwa, ale wiąże się z normalnymi kosztami jak przy wymianie karty SIM fizycznej. Czyli jeżeli popsuje nam się iPhone XR, Xs, Xs Max i w zastępstwie będziemy chcieli użyć urządzenia bez eSIM to mamy dodatkowy koszt i kłopot związany z otrzymaniem fizycznej karty SIM.

Kolejna zła wiadomość, to w zasadzie brak wiadomości. Nigdzie nie ma ani słowa o Apple Watch.

Należy zwrócić uwagę, że Apple Watch 3G/LTE, choć używa technologii eSIM, to jest ona lekko zmodyfikowana. Jego eSIM nie jest kolejnym numerem, a klonem SIM (eSIM) używanego w macierzystym iPhone’ie. Orange zastrzega, że jego karty eSIM działają wyłącznie w urządzeniach, które są zgodne z GSMA eSIM, cokolwiek to znaczy.

Źródło oraz link do regulaminu: telepolis.pl

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!