^
eSIM w Orange

eSIM w Orange! Nadal pozostaje kilka pytań

Jaromir Kopp

4 grudnia 2018

Wszystko wskazuje na to, że Orange dotrzyma obietnicy i zdąży wprowadzić jeszcze w tym roku obsługę eSIM w swojej sieci. Jest już regulamin, a w nim kilka dobrych i kilka gorszych wieści. Pozostaje też niestety kilka pytań w tym to najważniejsze.

Kartę SIM na eSIM wymienisz za darmo 5 razy.

I to uwaga… w ciągu miesiąca lub jednego okresu rozliczeniowego. To pierwsze dotyczy umów bez abonamentu (prepaid), to drugie abonamentowych. Tu kryje się również kolejna dobra wiadomość. Prepaidy również bez problemu skorzystają w wymiany za darmo.

Jeżeli jakimś cudem uda się w miesiącu przekroczyć ilość zmian kart eSIM, to każda kolejna kosztuje 25 zł brutto.

Uwaga: wymiana eSIM na nową eSIM np. po zmianie telefonu też liczy się do tej puli.

Regulamin zastrzega, że promocyjna (darmowa) wymiana dotyczy tylko sytuacji, gdy przenosimy numer na nowe urządzenie z eSIM.

Teraz te gorsze informacje

Zabieg odwrotny, czyli wymiana eSIM na SIM jest możliwa, ale wiąże się z normalnymi kosztami jak przy wymianie karty SIM fizycznej. Czyli jeżeli popsuje nam się iPhone XR, Xs, Xs Max i w zastępstwie będziemy chcieli użyć urządzenia bez eSIM to mamy dodatkowy koszt i kłopot związany z otrzymaniem fizycznej karty SIM.

Kolejna zła wiadomość, to w zasadzie brak wiadomości. Nigdzie nie ma ani słowa o Apple Watch.

Należy zwrócić uwagę, że Apple Watch 3G/LTE, choć używa technologii eSIM, to jest ona lekko zmodyfikowana. Jego eSIM nie jest kolejnym numerem, a klonem SIM (eSIM) używanego w macierzystym iPhone’ie. Orange zastrzega, że jego karty eSIM działają wyłącznie w urządzeniach, które są zgodne z GSMA eSIM, cokolwiek to znaczy.

Źródło oraz link do regulaminu: telepolis.pl

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy