^

Peter Gabriel i jego klip tylko w Apple Music

Przemysław Marczyński

25 lipca 2018

Apple coraz mocniej walczy o nowych klientów swojej muzycznej usługi. Apple Music musi mierzyć się chociażby ze Spotify który jak na razie jest liderem w rynku usług streamingu muzycznego. W Cupertino mają jednak pomysły jak skutecznie przyciągnąć nowych klientów. Tym razem fani muzyki Pop natychmiast zwrócą swoją uwagę na muzykę z iTunes.

Peter Gabriel ekskluzywnie w Apple Music

Niekwestionowana gwiazda muzyki Pop, Peter Gabriel oferuje swoim fanom wyjątkowy teledysk z kultowego utworu „Sledgehammer” w zupełnie nowej odsłonie. Tylko użytkownicy Apple Music będą mogli obejrzeć ten teledysk w rozdzielczości 4K. Utwór „Sledgehammer” pochodzi z piątego studyjnego albumu Peter’a. Krążek „So” otworzył muzykowi drogę do kariery zdobywając przy tym dziewięć nagród MTV Video Music Awards w 1987 roku. Wyróżnienie otrzymał wówczas również wideoklip który jest dziś dostępny w 4K w Apple Music. Wideo w wysokiej rozdzielczości można obejrzeć pod tym adresem.

Tylko w Apple Music

Dziś jedynym sposobem na przyciągnięcie nowych słuchaczy do Apple Music są wyjątkowe treści. Chociaż usługa Apple coraz lepiej sobie radzi na rynku to jednak wciąż oczekiwania jakie stawiane są przed tym serwisem nie zostały osiągnięte. Jednak możliwości budżetowe firmy są ogromne przez co nie dziwi fakt, że coraz częściej pojawiają się ekskluzywne materiały gwiazd dostępne tylko w Apple Music. Tacy wykonawcy jak Drake, Taylor Swift czy Britney Spears już oferowali swoje albumy w pierwszej kolejności dla klientów Apple Music. Potwierdzeniem trendu „ekskluzywnych treści” jest również ruch Peter’a Gabriel’a. Jestem pewny, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli coraz częściej do czynienia z podobnymi praktykami.
Oficjalna strona Apple Musicwww.apple.com/pl/music

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. chiefer

  Gwiazda muzyki Pop? Nazywanie Petera Gabriela wykonawcą POP, to tak jak nazywanie Madonny wykonawcą rocka. Otworzył muzykowi drogę do kariery? Tiaaa, zwłaszcza że od 20 lat – z Genesis i solo – tą karierę z powodzeniem rozwijał.

 2. Sebastian Szwarc

  A przy teledysku pracował David Sproxton, założyciel AArdman Studios. Miałem okazję niedawno go poznać. Na koniec roku jest planowany dokument o tym jak robiono ten teledysk.

 3. Przemek Marczyński

  @chiefer a co gra Peter jak nie Pop? Rock? Pytam serio bo słucham jego muzyki i zawsze tak go pozycjonowałem. Co do kariery to myślę, że ten album był dla niego przełomowy w karierze solowej.
  @Sebastian Zazdroszczę 🙂