^

Nowy Phishing Mail w „obrocie”. Chcą pozyskać Apple ID

Tomasz Wołkowski

25 lipca 2018

Od dwóch dni mamy w obiegu nowy atak Phishingowy wykorzystujący wiadomości e-mail.
Wielu użytkowników Facebooka relacjonują, że od przedwczoraj otrzymują maila z nowym wariantem Phishingu. Specjaliści od bezpieczeństwa IT uważają, że gdy „napędzi się porządnego strachu” odbiorcy takiego maila, może wyłączyć on myślenie i podać na spreparowanej stronie wrażliwe dane.

Nowy Phishing Mail – jak działa?

W mailu mówi się, że własne Apple ID mogło zostać dezaktywowane z powodu pewnych zasad, które zostały naruszone. Użytkownik jest wezwany do zweryfikowania własnego Apple ID. W przeciwnym razie grozi nam coś złego: „Zdeaktywowane konta mogą zostać usunięte, razem z mailami, iCloud i innymi zachowanymi dzięki Apple danymi.

Co dalej jeśli otrzymałem takiego maila?

Jeśli ktoś otrzymał takiego maila, powinien go wysłać jako załącznik do Apple. Do tego celu istnieje specjalny adres mailowy: reportphishing@apple.com, dzięki któremu możemy się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa.
Źródło: macwelt

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy