^

Apple Music ma 38 milionów płacących abonentów

Jaromir Kopp

13 marca 2018

Eddy Cue ujawnił najnowsze dane Apple Music, podczas wystąpienia na festiwalu South by Southwest. Podał on, że serwis muzyczny Apple zyskał 2 miliony abonentów w ciągu nieco ponad miesiąca. Oznacza to, że Apple Music ma 38 milionów płatnych subskrypcji.

Krzywa rośnie szybko

Kolejna interesująca wiadomość od Eddiego: 8 milionów abonentów słucha obecnie Apple Music na próbę. Przypomnę, że dla nowych użytkowników Apple oferuje aż 3-miesięczny okres próbny. Tyle czasu mamy na sprawdzenie, czy serwis nam odpowiada. Można z płatnego przedłużenia subskrypcji zrezygnować w dowolnym momencie, bez konieczności rezygnowania z pozostałego okresu próbnego.
Jeszcze na początku lutego, Apple podawało, że ma 36 milionów abonentów, we wrześniu 2017 było ich 30 milionów, a rok wcześniej (grudzień 2016) 20. Cały czas mowa o płacących słuchaczach. Widać dość gwałtowny wzrost.
Spotify, choć obecnie chwali się aż 71 milionami płacących abonentów, to dynamikę wzrostu ma znacznie niższą.

2 miliony „ofiar” HomePod?

Przedwczoraj kolejna znajoma osoba, która stała się, uwaga… szczęśliwym posiadaczem HomePod (recenzja niebawem w magazynie i w naszym serwisie) oznajmiła, że wykupuje subskrypcję Apple Music. Ponieważ okres próbny wykorzystała już dawniej, to od razu stała się płacącym abonentem. Tak zadziałało urządzenie ściśle powiązane z ekosystemem Apple. Być może takich „ofiar” jest więcej, co przekłada się na wyniki Apple Music.
Przypomnę, że od niedawna dostępny jest w Polsce abonament studencki za jedyne 10 zł miesięcznie.
Żródło: Apple Insider

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy