Stało się! Do kompletu brakuje nam jeszcze Siri i Apple Store, jednak mamy już w Apple Pay w Polsce! Dokładnie tak jak to zapowiadano, pierwsze banki o 5 rano 19 czerwca uruchomiły obsługę Apple Pay w Polsce. Apple się trochę zaspał. Uruchomił oficjalne usługę o 5.58.
Pierwszymi bankami, których karty udało mi się dodać do Apple Pay, za pomocą małego wybiegu polegającego na zmianie regionu, są:
W przypadku Nest dodałem kartę Visa, w przypadku mBanku Master standard (kredytowa) i Debit (płatnicza do konta).
W tej chwili Apple Pay powinno już działać w Polsce bez wybiegów. Jeżeli funkcja dodawania się nie pojawiła, zrestartujcie urządzenie.
Inne banki, które dziś powinny uruchomić usługę i najprawdopodobniej już to zrobiły:
Więcej banków ma wprowadzić usługę prawdopodobnie we wrześniu. Typowane są PKO BP oraz ING, który niestety się nie popisał, bo kilka miesięcy temu obiecywał, że będzie oferował Apple Pay, gdy tylko wejdzie do Polski. Teraz zmienił danie.
Z Apple Pay można używać debetowe i kredytowe karty Visa oraz Mastercard wspomnianych banków.
Musisz skonfigurować swoje urządzenia, czyli dodać karty. Najpierw należy sprawdzić, czy nasze urządzenie jest zgodne z Apple Pay. W uproszczeniu płacić w terminalach zbliżeniowych można wszystkimi Apple Watch (nawet z dala od iPhone) oraz iPhone’ami do 6 w górę.
Z płatności w internecie i aplikacjach mogą skorzystać też iPady i komputery Apple (samodzielnie lub ze wsparciem iPhone’a, czy zegarka).
Tu znajdziesz kompletną listę urządzeń zgodnych z Apple Pay.
Jeżeli funkcja dodawania kart do portfela (Wallet) nie pojawiła się w Ustawieniach Wallet (i Apple Pay) ani w aplikacji Wallet, Apple zaleca zrestartowanie urządzenia. Uwaga: karty dodajemy osobno do iPhone’a i do Apple Watch. Mogą to być różne zestawy kart (można dodać maksymalnie 8 lub 12 kart do jednego urządzenia).
Dokładnie proces konfiguracji Apple Pay opisaliśmy wczoraj.
Proces weryfikacji karty przy dodawaniu bywa inny zależnie od banku. Nest Bank po prostu wysłał SMS z kodem, który dzięki becie iOS 12 pięknie „automagicznie” pojawił się w odpowiednim polu. mBank dodatkowo poprosił (ale tylko przy karcie kredytowej) o potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, który wyświetlił się na stornie www, do której link przyszedł SMSem. Dopiero po tym nadszedł SMS z kodem weryfikacyjnym do karty. Ten proces również przeszedł gładko.
W przypadku zegarka wszystko odbywa się podobnie. Jednak w moim przypadku (beta iOS 12 i watchOS 5) po dodaniu karty do iPhone, system sam zaproponował dodanie jej do zegarka, jednak również karty musiały przejść weryfikację. Jedynie pominięty został etap skanowania i podawania danych.
Sklepy u mnie na wsi jeszcze zamknięte, więc na relację z pierwszej płatności Apple Pay w Osolinie przyjdzie Wam jeszcze poczekać.
Uwaga! Apple jeszcze o tej porze (6.15) nie zaktualizował informacji na swoich stronach. Jednak usługa w bankach już działa.
O 6.30 Apple uruchomił oficjalną polską stronę Apple Pay. Nie mamy stron wsparcia po polsku, ani oficjalnej listy banków na stronie Apple, ale pewnie lada chwila się to zmieni.
Wpisujcie maista! Ups… banki! 😉
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.