Kategorie AktualnościPorady

Apple Pay w Polsce: pierwsze wrażenia

Liczyłem na spory artykuł, ale niestety znów będę się musiał tłumaczyć naszemu szefowi od SEO za zbyt małą ilość znaków… po prostu działa to tak sprawnie i szybko, że wręcz niezauważalnie. Nawet na dalekiej prowincji.

Apple Pay i Apple Watch

Uwaga: poradnik Apple Pay znajdziecie tu: Jak dodać karty, jak używać, lista banków.

Tak jak się spodziewałem, to kolejna zaleta zegarka od Apple. Płacenie nim jest znacznie wygodniejsze niż iPhone’em. No może z wyjątkiem przypadków, gdy jakiś terminal jest tak umieszczony, że nie sięgniemy do niego wygodnie ręką.

Jak to się robi?

Informujesz sprzedawczynię, że płacisz zbliżeniowo, wciskasz dwa razy boczny przycisk (nie koronkę), pojawia się karta na ekranie zegarka. Możesz ją zmienić na inną palcem. Zbliżasz zegarek ekranem do terminala, czekasz (ułamki sekund), aż zegarek „tapnie” w rękę. I już możesz unieść ramię. Za chwilę terminal pokaże „akceptację” i tyle… no, chyba że komuś zabrakło środków. To był moment! Nawet nie zdołałem go dobrze uwiecznić na zdjęciach. Za to wyjątkowo poprosiłem o potwierdzenie – oprawię w ramki i będzie pamiątka!

Informacja o transakcji pojawi się w powiadomieniach. W Wallet pojawi się po jakimś czasie. U mnie musiało minąć kilkanaście minut.

Apple Pay i iPhone z Touch ID

To też proste. Nie musimy nic wciskać, zwłaszcza gdy płacimy kartą domyślną. Jak wyżej, prosimy o płatność zbliżeniową, zbliżamy górę iPhone’a do terminala ekranem w naszą stronę. Powinna automatycznie pojawić się nasza karta domyślna (gdy sensory NFC się skomunikują). Jeżeli nią chcemy płacić, to przykładamy palec do czytnika. Jak nie to zmieniamy kartę (przesuwając po keranie) i dopiero potem przykładamy do czytnika palec. Proces można skrócić dla domyślnej karty, zbliżając iPhone do terminala z już umieszczonym palcem na czytniku. Ekran z kartami można wywołać w dowolnym momencie, wciskając dwa razy przycisk Home.

Jak przebiega operacja w iPhone X, opisaliśmy w poradniku: Apple Pay w Polsce, jak dodać karty, jak używać, lista banków.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.