^

mBank potwierdza datę wprowadzenia Apple Pay w Polsce

Przemysław Marczyński

18 czerwca 2018

Nie było potwierdzonej informacji kiedy Apple Pay pojawi się w Polsce. Od miesięcy krążyły spekulacje, że usługa płatności mobilnych urządzeniami Apple pojawi się 19.06.2018. mBank potwierdził właśnie ważną dla użytkowników sprzętu Apple wiadomość. Apple Pay w Polsce ruszy już jutro!

Nowy regulamin banku

mBank upublicznił właśnie dokument – „Regulamin korzystania z kart płatniczych mBank S.A. w ramach Apple Pay”. Widnieje na nim wyraźna informacja – dokument obowiązuje od 19.06.2018 roku. Plik regulaminu do pobrania tutaj.
Apple Pay

Co warto odnotować z regulaminu

Dwie rzeczy widniejące w regulaminie przykuły moją uwagę. Pierwsza z nich to konieczność instalacji aplikacji mobilnej mBanku na iOS, bądź zarejestrowany w Banku numer telefonu komórkowego. Druga, bardzo ważna z punktu widzenia użytkowników informacja, to brak dodatkowych opłat z faktu korzystania z mobilnej formy płatności urządzeniami Apple.

To już pewne. Apple Pay w Polsce rusza jutro!

Plotki o których pisaliśmy na łamach Mój Mac wreszcie stają się faktem. Apple Pay w Polsce rusza 19.06.2018 r. Dziś przygotowaliśmy dla Was obszerny materiał jak skonfigurować Apple Pay. Pamiętajcie, że funkcje które pojawiają się w artykule będą aktywne od jutra. Nic nie będzie trzeba robić, opcje w Wallet pojawią się automatycznie. Tutaj natomiast sprawdzicie na jakich urządzeniach można używać Apple Pay.
 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. lukczu

  Aplikacja mBank nie pokazuje mi numeru CVV karty MasterCard której jeszcze nie dostałem. Karta ma działać bez posiadania jej fizycznego odpowiednika. Czy będzie się dało ją jutro dodać do Pay?

  • Jaromir Kopp

   Trudne pytanie… w ustawieniach przy dodawaniu trzeba podać CVV. Może przejdzie „zmyślone” (w co wątpię)? Myślę, że jedyna nadzieja w infolinii banku.

 2. KB78

  Mamy już 19 czerwca i coś nie widać usługi. Restartowałem już iPhone’a kilka razy i nic.

 3. Keramzyt

  O godzinie 8:30 bez problemu dodałem kartę mBanku.