^

WWDC 2018 odbędzie się w dniach 4–8 czerwca. Startują zapisy

Jaromir Kopp

14 marca 2018

Zgodnie z wcześniejszymi naszymi przewidywaniami, tegoroczne święto deweloperów tworzących aplikacje na platformy Apple odbędzie się a pierwszym pełnym tygodniu czerwca. Oczywiście WWDC 2018 będziemy świętować razem z nimi.

WWDC 2018 bilety po 1599$

Nie wystarczy być zarejestrowanym deweloperem i mieć możliwość opłacenia biletu, podróży oraz pobytu (nie mówiąc o wizie). Trzeba mieć jeszcze sporo szczęścia. Możliwość zakupienia biletów zostanie rozlosowana wśród chętnych programistów, którzy zgłoszą się do 22 marca.
Apple przewiduje również 350 miejsc Scholarships dla wyróżnionych studentów lub członków organizacji. Oceniane będą projekty playground w Xcode lub Swift Playgrounds na iPadzie.

Czego się spodziewamy?

Oczywiście informacji oraz deweloperskich bet iOS 12 i macOS 10.14, o których już dość dużo pisaliśmy. Do tego z zapowiedzi sprzętowych prawie pewny jest następca MacBooka Air. Chodzą również słuchy o zapowiedzi nowego wcielenia Mac Pro. Chętnie do kompletu dodałbym jeszcze Mac mini, który ponoć nadal jest „ważny” dla Apple.
Analizując grafikę widniejącą na zaproszeniach, można dojść do wniosku, że nadal technologie AR będą „oczkiem w głowie” i można się spodziewać kolejnej wersji ARKit. Przypomnę, że lada tydzień wraz z premierą iOS 11.3 zostanie udostępniona pierwsza duża aktualizacja ARKit do wersji 1.5. Dodana w niej została obsługa ścian i powierzchni pionowych oraz rozpoznawanie plakatów, obrazów i ram.
Do czerwca już tylko 3 miesiące, a i tak wcześniej spodziewany się jeszcze jednej konferencji, być może z nowymi iPadami.
Więcej o zapisach i programie Scholarships na stornie Apple WWDC18.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy