^

Apple dla rodzin, czyli nowy poradnik na stronie apple.com

Jaromir Kopp

15 marca 2018

„Chcesz robić to, co najlepsze dla Twojej rodziny. Tak jak i my”. W ten sposób została zatytułowana nowa minisekcja w serwisie na stornach Apple.com. Apple dla rodzin, nie tylko o kontroli rodzicielskiej.

Kontrola rodzicielska to tylko część porad

Jak większość tego typu poradników na stronach Apple, zawiera on tylko krótkie anonse informujące o możliwościach, oraz linki gdzie można wiedzę poszerzyć. Niestety na razie nie jest dostępna w języku polskim.
Strona zaczyna się od funkcji kontroli rodzicielskiej zaimplementowanych w iOS i macOS. Opisuje sekcję „dla dzieci” w App Store, jak zarządzać dostępem do aplikacji w urządzeniach i jak nadzorować zakupy.
Następnie dowiadujemy się o funkcjach zarządzania dostępem do treści w przeglądarce.
Dalej Apple opisuje funkcje lokalizacji „znajdź znajomych”, za pomocą której możemy sprawdzić gdzie nasze dzieci oraz dorośli członkowie rodziny, którzy wyrazili na to zgodę, się znajdują. Wspomniano też o funkcji odnajdywania, blokowania i wymazywania zaginionego urządzenia.

Udostępnianie

Apple przypomina o wspólnych zakupach, rodzinnych albumach zdjęć i filmów, kalendarzach, przypomnieniach oraz dzieleniu pojemności iCloud Drive.

Dobra rodzina to zdrowa rodzina

To bardzo interesująca cześć porad. Apple przedstawia w niej funkcje poprawiające kondycję i bezpieczeństwo od połączeń alarmowych, przez kartę zdrowia w iPhone, po redukcję niebieskiego światła i aplikację Aktywność. Zachwalany jest też Apple Watch komórkowy, który również pozwala na lokalizację dziecka i połączenia alarmowe.
Na końcu mamy informację o bezwzględnym przestrzeganiu prywatności, która jest dla Apple najważniejsza oraz o funkcjach szkolnych wbudowanych w iPady.
Apple dla rodzin, więcej (na razie po angielsku) dowiecie się ze strony: Families 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy