^
Dual SIM iPhone

iPhone z dual SIM? To się w głowie nie mieści!

Jaromir Kopp

27 lutego 2018

Plotki i poszlaki mówiące o trzech nowych iPhone’ach w tym roku są już nudne. Jednak właśnie pojawiła się pewna nowa i bardzo intrygująca informacja. iPhone będzie miał dual SIM?

iPhone z dual SIM, jeszcze niedawno nie do pomyślenia

Obserwując wyścig w zmniejszaniu grubości urządzeń Apple oraz gęstość upakowania technologii w ich obudowach (zwłaszcza iPhone’ów) nie widziałem szansy, na zmarnowanie miejsca dla dodatkowej karty SIM. To takie nieapplowskie. Nawet sama konieczność posiadania dwóch numerów od różnych operatorów była dla Apple (i dla mnie) niezrozumiała. Teraz obawiam się, że muszę zrewidować swoje podejście.

Korepetycje ze szczekania?

Jak wiecie, nowe modele iPhone’ów są ciut grubsze od poprzedników. Istnieje więc szansa, że wyścig w ścienianiu iPhone’ów został zakończony. A czy pamiętacie mój artykuł „Pożegnanie z Qualcomm? Tylko modemy Intela w przyszłych iPhone’ach”? Pisałem w nim, że modemy Intela, który ma być ponoć jedynym dostawcą tego komponentu dla nowych iPhone’ów, pozwalają na obsługę dwóch kart SIM w trybie dual standby. Napisałem też, że szanse na zastosowanie dwóch slotów SIM oceniam na zerowe. Możliwe, że będę musiał to odszczekać.

Po co dwie karty SIM?

Apple od lat ignorował wszelkie sugestie użytkowników na ten temat. Jednym z argumentów, była możliwość zamówienia dwóch numerów do jednej karty. Jednak jest to możliwe, tylko gdy mamy numery u jednego operatora. Teraz według Bloomberg w Apple zrozumiano, że są rynki, gdzie istnieje wręcz konieczność używania kart od różnych operatorów np. ze względu na zasięg lub ofertę. Są też klienci o specyficznych potrzebach, którzy za taką możliwość potrafią sporo dopłacić. I wygląda na to, że będą musieli.
Obsługa Dual SIM ma pojawić się jako opcja na największym (co wydaje się zrozumiałe) i najdroższym iPhone z 2018 roku. Tym z ekranem w okolicach 6,5”, którego domniemane zdjęcia niedawno prezentowaliśmy. Więcej informacji nowościach planowanych na ten rok znajdziecie w Bloomberg.
A czy Wam dwie karty SIM w jednym telefonie są potrzebne? Jak tak, to będę wdzięczny za informację, jak z tego korzystacie (korzystalibyście).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Andrzej

  Z chęcią bym przywitał taką możliwość. Mam jeden numer służbowy od mojego pracodawcy, do tego drugi numer mojej firmy. W tej chwili mam przekierowane rozmowy z jednej karty na drugą. Ale nie jest to rozwiązanie idealnie. Nie widzę ewentualnych smsów z karty przekierowanej. Nie widzę na jaki numer ktoś dzwoni itp.

 2. Mateusz

  Brak Dual SIM w iPhonach to w tym momencie jedyna przeszkoda, dla której… nie mogę sobie kupić iPhona 🙂
  Jeden numer służbowy – drugi prywatny/własna działalność. Można sobie pomagać przekierowaniem połączeń itp, ale dla mnie rozdzielenie spraw służbowych i prywatnych to podstawowa sprawa. W tej chwili mam Honora 8 z Dual SIM i sprawdza się rewelacyjnie, ale jeżeli iPhone wprowadzi Duala to jestem za zakupem!

 3. Czerwek

  Ja trochę inaczej… Jeden numer polski, drugi numer brytyjski. Oba prywatne, z obu korzystam… Ciekawe czy taki układ jest do zrealizowania…

 4. RIchard

  Mam dokładnie to samo … nr polski i brytyjski

 5. Dawid

  Prosty przykład: numer prywatny i służbowy. Oczywiście można z jednego na drugi ustawić przekierowanie i nosić tylko jeden do odbierania rozmów, ale już oddzwanianie jest możliwe tylko z jednego numeru i to wprowadza lekki chaos. Bo ktoś dzwoni na jeden numer, a oddzwania do niego inny numer:) Chyba że jakoś można to obejść bez Dual-SIM?

 6. Paweł Nyczaj

  Zdecydowanie przydałby się dual SIM. Bywa, że np. ktoś przed zakupem iPhone ma umowę z małym pakietem danych i lepsza oferta internetu jest na karcie prepaid. Wtedy aż do zmiany umowy można ratować się internetem z takiej drugiej karty. Są też firmy, które proponują słaby telefon służbowy, bo mają mało kasy i wtedy można byłoby włożyć samą drugą służbową kartę SIM. Zastanawia mnie jednak, czy Apple nie pójdzie w stronę Apple SIM i nie umieści w tym iPhone drugiej karty SIM w postaci wbudowanego eSIM tak, jak to robi w iPadach Cellular. Tegoroczny topowy iPhone to będzie właściwie miniaturowy iPad (obudowa wielkości mniej więcej 8 Plus z ekranem 6,5 cali).

 7. Sophie

  Również z niecierpliwością czekam na iphone z dual sim. W przypadku, gdy chcę mieć jeden numer polski a drugi amerykański jest to niezbędne, bo nie wyobrażam sobie mieć i pilnować 2 telefonow. Dual sim w takich przypadkach to wielkie udogodnienie