^

Apple dba o zdrowie pracowników, a przy okazji…

Redakcja

27 lutego 2018

Wszyscy wiemy, że Apple dba o zdrowie. A przynajmniej stara się nam w tej dbałości pomóc, dodając przydatne funkcje i aplikacje do swoich urządzeń. Teraz firma poszła krok dalej.
Według CNBC Apple planuje otworzyć wiosną dwie własne kliniki „AC Wellness”. Będą one dostępne dla pracowników firmy i ich rodzin. Kliniki mają już swoją stronę internetową, na której widnieje informacja o otwarciu wiosną. Mają one służyć pracownikom Apple w hrabstwie Santa Clara. Tam właśnie znajdują się kampusy Apple Park i One Infinite Loop.
Apple dba o zdrowie
Jedna z klinik będzie zlokalizowana na terenie kampusu Apple Park. Ma to być centrum odnowy biologicznej. Według informacji pochodzących z ofert pracy publikowanych na popularnych portalach AC Wellness Network to niezależna praktyka medyczna dla pracowników Apple i ludności Santa Clara Valley.
Jako że Apple przygotowuje się do uruchomienia własnych klinik, zmniejszyło swoje partnerstwo z Crossover Health. To obecny wewnętrzny dostawca usług klinicznych firmy. Oczywiście Apple rozważało wcześniej zakup firmy Crossover Health, ale nie doszło do żadnej transakcji mimo kilku miesięcy negocjacji.

Przykrywka?

Czy zapewnienie wysokiej jakości usług medycznych dla swoich pracowników i ich rodzin to jedyny cel, który przyświeca Apple. Wygląda na to, że niekoniecznie. Źródła, które informowały CNBC, twierdzą, że Apple planuje wykorzystać swoje kliniki medyczne jako sposób na „przetestowanie” swoich usług i produktów zdrowotnych.
Apple jest w trakcie wielu prac rozwojowych, związanych z tego typu usługami. Jest to, chociażby nieinwazyjne monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Ponadto, firma stale bardzo mocno inwestuje w badania naukowe związane z opieką zdrowotną za pośrednictwem CareKit i ResearchKit. Zupełnie niedawno Apple uruchomiło we współpracy z Uniwersytetem Stanford kolejny projekt medyczny. Badana jest możliwość wykorzystania Apple Watch’a do przewidywania nieregularnego rytmu serca. Niestety nie jest dostępny w Polsce. Dołączyć do niego mogą użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, pobierając aplikację Apple Heart Study ze sklepu App Store.
Najbliższa przyszłość powinna nam pokazać kierunki rozwoju firmy Apple związane z ochroną naszego zdrowia. Dzięki czemu, korzystając z naszych gadżetów, będziemy mogli lepiej o siebie dbać.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy