^

Nowe iPady już niebawem? Znaki ze wschodu na to wskazują

Jaromir Kopp

23 lutego 2018

Kilka razy publikowaliśmy przewidywania dotyczące nowych iPadów. Czasem oparte o znaleziska w kodzie systemów, czasem oparte o wnioski analityków rynku. Teraz mamy bardziej konkretne wieści świadczące o tym, że nowe iPady już niebawem powinny się pojawić.

EEC „puściła farbę”

Pamiętam, gdy podczas premiery iPhone’a (tego pierwszego), Jobs zapytany, dlaczego Apple zdecydowało się pokazać iPhone’a na ponad pół roku przed rozpoczęciem sprzedaży (wtedy znacznie przekraczało to normy Apple, obecnie już tak nie szokuje), powiedział: „Bo chcemy, abyście się o nim dowiedzieli do nas, a nie od FCC (Federal Communications Commission)”. Jak widać, miał rację.
Pierwsza konkretna informacja o nowych modelach pochodzi właśnie z kręgów oficjalnych. Eurasian Economic Commission jest instytucją, która wydaje zezwolenia dopuszczające do sprzedaży na terenie Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu i Rosji każde urządzenie stosujące szyfrowanie.
Nowe iPady już niebawem?
W dokumencie, na który trafił francuski serwis Consomac, wymienione są dwa nowe urządzenia działające z iOS 11, których oznaczeń modeli próżno szukać na oficjalnych stronach Apple.
To, że chodzi o iPady, wynika z opisu, w którym użyto oficjalnego rosyjskiego określenia na tablety, marki Apple i nazwy systemu iOS 11.
Z numeru (A1954 oraz A1893) wiele nie możemy się dowiedzieć, bo Apple specjalnie nie ułatwia rozpoznawania urządzeń, jednak jest pewnie, że nie chodzi o jeden model w wersji z i bez modemu.

Czego się spodziewamy?

Wszystko wskazuje, że już w przyszłym miesiącu odbędzie się pierwsze większe wydarzenie u Apple. Właśnie powinniśmy na nim zobaczyć dwa nowe modele iPadów, iOS 11.3 i być może nowe kraje, w których będzie działać Apple Pay.
Chodzą słuchy, że Apple planuje nowego iPada w wersji ekonomicznej o bardzo przystępnej cenie oraz nowy model bezramkowy. Jednak nie jestem taki pewien, czy bezramkowca z FaceID zobaczymy już w marcu. Możliwe, że pojawi się pośrednia wersja, czyli iPad Pro w okolicach 10,5” z FaceID nad ekranem.
Mam nadzieję, że marcowa konferencja Apple, będzie miłym przebudzeniem wiosny.
Źródło: Consomac

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Mariusz

    Posiadam iPada Air 2. Chciałem wymienić go już jakiś czas temu na Pro 10,5″, ale po zakupie X czekam na wprowadzenie FaceID do iPadów. Jest to fenomenalne rozwiązanie.