^

AirPods 2. Jeszcze w tym roku

Redakcja

23 lutego 2018

Ogromny sukces rynkowy bezprzewodowych słuchawek od Apple przełożył się na prace rozwojowe nad tym produktem. Firma pracuje już nad nową wersją AirPods, które pojawią się jeszcze w tym roku. Czy będą się nazywały AirPods 2?
Dzięki informacjom pozyskanym od Bloomberga dowiadujemy się więcej o nowych możliwościach popularnych AirPods’ów. Zostaną wyposażone w nowy chip bezprzewodowy i obsługę aktywacji „Hey Siri”. Są też przecieki dotyczące planów ich rozwoju w przyszłości.

Hey Siri

Obecnie, aby wywołać Siri w słuchawkach AirPods należy je dwukrotnie dotknąć. Niby nie ma z tym problemów, ale zdecydowanie wygodniej byłoby wejść z nią w lepszą interakcję i po prostu ją wywołać. Kontakt z Siri bez dotykania obudowy urządzenia to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie. Funkcja „Hey Siri” zaimplementowana w modelu AirPods 2 ułatwi użytkownikom kontrolowanie ich muzyki i regulację głośności. Pozwoli im powiedzieć Siri to, czego chcą, znacznie szybciej niż obecnie.

Nowy chip

Bloomberg twierdzi, że nowy model AirPods będzie zawierał ulepszony układ bezprzewodowy. Słuchawki, nazywane wewnętrznie B288, mają zawierać zaprojektowany przez firmę Apple chip do zarządzania połączeniami Bluetooth. Pierwsze AirPods’y zawierają układ znany jako W1, a Apple wypuściło W2 z Apple Watch w zeszłym roku.  Może się więc okazać, że może to być właśnie on lub całkiem nowy model.

Wodoodporność w przyszłości

AirPods’y na ogół nie mają większych problemów z użytkowaniem na deszczu lub z lekkim zachlapaniem. Jednak nie można ich uznać odporne na wodę. Bloomberg informuje nas, że dopiero następca planowanego na ten rok modelu będzie wodoszczelny „na papierze”. Obecnie ta funkcjonalność jest jeszcze w fazie rozwojowej.

Wiemy dobrze, że Apple aktualizuje swoje akcesoria zdecydowanie wolniej niż inne produkty. Możemy się zatem spodziewać pewnego opóźnienia. AirPods’y zadebiutowały w 2016 roku wraz z iPhone’em 7. Od momentu premiery słuchawki te zostały uznane za jeden z najlepszych produktów firmy. Dlatego ich rozwój i kolejna wersja jest nieuchronna. Niestety nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się tegorocznej aktualizacji słuchawek. Być może Apple opowie o nich więcej już na czerwcowym WWDC.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy