^

Apple w czołówce producentów laptopów na świecie

Przemysław Marczyński

13 lutego 2018

Apple znajduje się w pierwszej piątce producentów laptopów na świecie. Ostatnie analizy TrendForce wskazują, że firma w 2017 roku zajęła czwarte miejsce wyprzedając ASUS’a. Tym samym Apple zdobywa 9,6% całego rynku laptopów na świecie.
Bezkonkurencyjnym producentem komputerów przenośnych jest HP. Niezmiennie od 2016 roku prowadzi w tym rankingu, posiadając 24,3 % udziałów w rynku. Co więcej, rośnie się różnica pomiędzy pierwszym miejscem i drugim które okupuje Lenovo z wynikiem 20,2 %. Przed firmą Apple znajduje się również Dell zgarniając 15,2 % laptopów na świecie. W 2017 na rynku pojawiło się 164,7 miliona laptopów.
sprzedaz-laptopow

MacBook Pro sukcesem sprzedażowym Apple

Z analizy TrendForce wynika, że sukces Apple może zawdzięczać aktualizacji MacBooka Pro, który bardzo dobrze przyjął się na rynku. Gdy patrzymy na wyniki za ostatni kwartał, jakie przedstawiło Apple, widzimy spadek liczby sprzedanych komputerów o 5% co mimo wszystko nie pozwala zejść firmie z czwartego miejsca. Co ciekawe, przychody z tego segmentu sprzedaży są wyższe w stosunku do przychodów z iPad’a – 6,89 miliardów dolarów do 5,86 miliardów dolarów.

Prognozy na rok 2018 u Apple są bardzo dobre

Mówi się o nowej linii tańszych komputerów MacBook, które będą bardziej dostępne dla nowych użytkowników. Wspomina się także o nowych koprocesorach T2, które mają zwiększyć bezpieczeństwo komputerów wyposażając je w nowe możliwości bezpiecznej enklawy. O tym czego można się spodziewać w najbliższym czasie w związku z rozwojem komputerów Apple przeczytacie w artykule „Przyszłość komputerów Apple”.
Źródło informacji: TrendForce

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Komor

    „Co ciekawe, przychody z tego segmentu sprzedaży są wyższe w stosunku do przychodów z iPad’a – 6,89 milionów dolarów do 5,86 milionów dolarów.” – to są miliardy, nie miliony.