^

Refundacje dla klientów, którzy wymienili baterię przed tańszą wymianą

Redakcja

7 lutego 2018

Apple rozważa przyznanie refundacji dla klientów, którzy wymienili baterię zanim został wprowadzony program tańszej wymiany. Obecnie taka czynność koszyuje 129 złotych.
Według portalu Recode , Apple potwierdził, że zastanawia się nad takim posunięciem. Ten ruch może być spowodowany reakcją amerykańskiego senatora Johna Thune’a na program wymiany baterii. Zapytał on, czy Apple zaoferuje rabaty klientom, którzy już kupili nowe baterie po wcześniejszej cenie. Wynosiła ona 349 zł (79 $).
Wiceprezes Apple ds. polityki publicznej Cynthia Hogan odpowiedziała na zapytanie Thune’a. Stwierdziła, że Apple rzeczywiście zastanawia się, czy można zaoferować klientom program refundacyjny i poinformuje o podjętych decyzjach.
Apple zaczął oferować posiadaczom iPhone’a 6 i nowszych modeli wymianę baterii w cenie 129 złotych. Stało się to po tym, jak na firmę spadła fala krytyki po ustaleniu, że starsze iPhone’y ze zużytą baterią są spowalniane. Apple wprowadziło tę funkcję do starszych urządzeń. Miała ona chronić urządzenie przed wyłączaniem się w najmniej spodziewanym momencie.
Rzeczona funkcja zarządzania energią została wprowadzona po raz pierwszy w iOS 10.2.1 na początku 2017 roku. Jednak szczegóły dotyczące jej działania niestety nie były przez Apple wyjaśnione. Jak się okazuje, w starszych urządzeniach ze zużytymi bateriami duże obciążenie procesora może skutkować jego dławieniem i wyłączeniem urządzenia. Wymiana baterii w uszkodzonych urządzeniach całkowicie rozwiązuje ten problem.
Apple rozpoczęło wymianę baterii po niższej cenie już pod koniec grudnia. Wtedy też zapewniała niektórych klientów, którzy dokonali zakupu w pełnej cenie o możliwej refundacji. Jak się jednak okazało, firma ograniczyła zwroty, do baterii zakupionych w dniu 14 grudnia lub później. Klienci, którzy kupili nową baterię przed 14 grudnia w wyższej cenie nie byli w stanie odzyskać swoich pieniędzy.
Jeśli Apple udostępni program refundacji dla klientów, którzy wymienili baterię drożej, to należy się spodziewać że obejmie on tylko tych użytkowników, którzy dokonali tej wymiany w ubiegłym roku. Program ten z pewnością będzie uczciwym rozwiązaniem tego „elektryzującego” problemu i liczymy że decyzja Apple będzie korzystna dla klientów. Będziemy Was oczywiście na bieżąco informować o wszelkich szczegółach dotyczących ewentualnych refundacji.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy