^
Program wymiany płyt głównych w iPhone 8

Tania wymiana baterii w iPhone’ach – wszystko co powinieneś wiedzieć

Jaromir Kopp

3 stycznia 2018

Polska cena wymiany baterii w iPhone 6 i nowszych jest dokładnie taka, jak przewidzieliśmy. Mamy już potwierdzenie od przodujących w Polsce autoryzowanych serwisów Apple ile zapłacimy za nową baterię w iPhonie. Dopytujemy również o warunki jakie musimy spełnić aby otrzymać rabat w autoryzowanym serwisie Apple.

Uwaga! Oficjalny, polski komunikat Apple! Cena wymiany jeszcze niższa.

Nasze odkrycie z 5 października.

Efekt spowolnienia iPhone’ów z wadliwymi bateriami opisaliśmy na dobre dwa miesiące przed wybuchem „afery”, bo już 5 października 2017. Jednak większość świata dowiedziała się o niej dopiero w grudniu.

Na reakcję Apple musieliśmy czekać do 28-12-2017. Pod wpływem oburzenia użytkowników, którzy „zabieg ochronny” odczuli jako celowe postarzenie ich urządzeń oraz pierwszych pozwów zbiorowych, Apple opublikowało wyjaśnienie połączone z przeprosinami.

Na słowach się nie skończyło. Otrzymaliśmy zapewnienie, że niebawem zostanie udostępniona nowa wersja iOS (prawdopodobnie testowana obecnie 11.2.5), w której wyraźnie będzie wykazany stan techniczny baterii oraz jego wpływ na wydajność.

Jednak druga obietnica była bardziej konkretna. Apple do końca roku obniżyło cenę na wymianę pogwarancyjną baterii w iPhone 6 i nowszych z 79$ do 29$. Już w artykule z 29 grudnia trafnie przewidzieliśmy, że przełoży się to na obniżkę w Polsce z 389 zł do 149 zł (jednak 129 zł). I taka cena obecnie obowiązujące w serwisach.

Bateria może być „sprawna”

Kolejną dobra wiadomość nadeszła z Francji. Serwis iGeneration doszedł do instrukcji wysyłanej przez Appel do swoich sklepów i autoryzowanych serwisów, w której zezwala na przyjmowanie do „promocyjnej” wymiany baterii, również urządzeń, w których wewnętrzny test akumulatora nie wykazuje usterki.

Podobne wytyczne trafiły do autoryzowanych serwisów w Polsce, czyli nawet gdy test nie wykaże obniżenia nominalnej pojemności poniżej 80%, będziemy mogli wymienić baterię na nową za 149 zł (jednak 129 zł).

Największym przegranym w tej „aferze” poza oczywiście wizerunkiem Apple, wydają się nieautoryzowane serwisy, którym ciężko będzie zaoferować usługę w konkurencyjnej cenie, nie mówiąc o jakości.

iPhone X w środku, bateria, dwa ogniwa

Jak otrzymać rabat na wymianę baterii w iPhonie?

Program wymiany baterii w iPhonie ruszył w Polsce. Postanowiliśmy u źródła zapytać jakie wymogi są stawiane klientom którzy będą chcieli otrzymać nową baterię w telefonie. Rozpytaliśmy w serwisie iDream który jest autoryzowanym serwisem sprzętu Apple w jaki sposób skorzystać z rabatu. Na nasze pytania odpowiadał Wiktor Brzeziński z iDream Kielce:

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone ?

Koszt wymiany to 149,00 zł brutto. Jest to cena dla modeli iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus oraz iPhone SE. Cena wymiany w pozostałych modelach wynosi 350,00 zł brutto

Jak wygląda procedura wymiany baterii?

Serwis diagnozuje urządzenie i zamawia się część . W ciągu 2-3 dni telefon jest gotowy do odbioru. Serwis czeka na dostawę baterii żeby klient mógł jak najszybciej otrzymać telefon.

Czy może się zdarzyć. że po diagnozie serwis uzna, że bateria nie podlega wymianie na preferencyjnych warunkach? Co wówczas?

To jest odpłatna naprawa więc tu powodem odrzucenia może być ingerencja serwisów nieautoryzowanych. Inną przyczyną jest na przykład wygięty telefon bądź mocno stłuczony wyświetlacz. Ogólnie uszkodzenia, które uniemożliwiają otwarcie telefonu i jego ponowne zamknięcie. Serwis może zdiagnozować baterię i uznać, że jest dobra. Na życzenia klienta oczywiście może ją wymienić.

Czy za samą diagnozę i odrzucenie telefonu z programu akcji serwisowej klient płaci?

Nie. Co prawda klient może być obciążony kosztami diagnozy i wysyłki – 100 zł, jednak serwis tego nie stosuje bo zależy nam na dobrym wizerunku.

Ile Apple dopłaca do wymiany baterii?

Normalna cena wymiany baterii w Naszym Serwisie to 350 zł brutto. Dziś klienci zapłacą w modelach od iPhone’a 6 i nowszych 149,00 zł brutto.

Cortland również potwierdza możliwość wymiany baterii w iPhonie w niższych cenach

Również ceniony serwis Cortland poinformował nas, że rozpoczyna program wymiany baterii w iPhonie po obniżonej cenie. Wymiany dokonuje się zgodnie z warunkami określonymi przez Apple. Koszt nowej baterii oraz wykonanie usługi to łącznie 149 zł brutto. Czas trwania reklamacji to około 3-5 dni roboczych. Wszystko zależy od dostępności baterii do poszczególnych modeli. Wspomniana cena dotyczy modelów iPhone’a od 6 do 7 oraz iPhone SE.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu www.ifixit.com

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. @winmaciek

  Ja to bym nie szarżował, że w 11.2.5 prawdopodobnie będzie więcej informacji o baterii. Raczej nastawiałbym się na 11.3.

 2. Konrad Tax Free

  Szkoda, że iPhony z serii 5 się nie załapały

 3. macminik

  U nas 129 zł usługa na poczekaniu bo baterie są dostępne. Czas do 1 godziny.

  • Pawciu

   U nas to znaczy gdzie, u kogo?
   Czy jesteście autoryzowanym serwisem i montujecie oryginalne baterie jak APRzy, czy takie jak inne serwist GSM?

 4. Maciej Łuczak

  a do kiedy trwa akcja wymiany?

 5. symbol1

  Symbol

 6. Antek

  Czytam na jednym na jednej stronie, że jeśli ściągnie się etui w telefonie to on lepiej przewodzi temperaturę i przez to mniej się nagrzewa. http://www.wefix.pl/content/17-jak-szybko-naladowac-iphone-a Co wy na to? Temperatura ma duży wpływ na działanie telefonu czy raczej nie.
  Jest sens ściągać etui jak gram w jakieś gierki?

 7. Serwis Apple

  W 6S -ach można wymienić za darmo przez producenta w pozostałych 149 zł – 250 zł