Select Page

Twój biznes z Apple, zarejestruj się!

Twój biznes z Apple, zarejestruj się!

 • 2
 • 08.02.2018
Jaromir Kopp

Gdy kilka lat temu pojawiły się mapy Apple, firma udostępniła możliwość korygowania i dodawania swojej firmy, czy innej działalności do mapy udostępniając stosowny serwis. Obecnie jest w nim kilka funkcji więcej.

Apple Register

Jest to centrum dla firm, które chcą być zauważone przez Apple i np. umieścić dane o swoim biznesie na mapach. Dodatkowo firmy, które posiadają większe lokale, mogą w ten sposób przystąpić do systemu mikrolokalizacji za pomocą iBeacon.
Ostatnio jednak w serwisie przybyło kilka usług. Poza firmami i ich lokalizacjami możemy dodawać marki i nazwy handlowe, którymi się firma posługuje.

Business Chat

Jednak chyba najciekawszą nowością, jest iMessages dla biznesu. Pozwala on na obsługę klienta za pomocą applowskiego systemu wiadomości. W wersji beta ma zacząć działać wraz z publikacją iOS 11.3. Niestety nie wiem, czy uda mi się osobiście przekonać jak to będzie funkcjonowało do strony firmy. Moje zgłoszenie już od kilku tygodniu jest „In review”.
Twój biznes z Apple, zarejestruj się 2
Interesującym dodatkiem, który niedawno zaoferowało Apple, jest integracja z posiadaną platformą obsługi klientów. Po akceptacji zgłoszenia, firma otrzyma dostęp do API pozwalającego na sprzęgnięcie posiadanego systemu z iMessages.

Czy to mi się przyda?

Jeżeli masz firmę, którą chcesz umieścić na mapie Apple i np. dodatkowo podać godziny urzędowania oraz dane kontaktowe, to na pewno. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://register.apple.com/. Wśród wymaganych danych jest też numer telefonu stacjonarnego, na który oddzwoni automat z Apple, podając kod weryfikacyjny (po polsku). Procedura nie jest zawiła.
Twój biznes z Apple, zarejestruj się
Potem możemy już samodzielnie aktualizować adres i dane kontaktowe oraz dodawać „marki”. Warto spróbować, choć większość opcji nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna.

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. Komor

  „Wśród wymaganych danych jest też numer telefonu stacjonarnego” – bardzo zabawne. 🙂

  Odpowiedz
 2. pawciu

  A co ma zdolność kredytowa do dodania miejsca na mapach?
  To jest chore. W Google Maps dodajesz miejsca bez problemu. Widać jaka jest różnica w ilości danych w Mapach Apple i Mapach Google…
  Pierwsze słyszę, że firma w USA bez stacjonarnego to jakaś popierdółka.Myślisz, że każdy kiosk, ciastkarnia, kafejka, stoisko GSM, komis czy inne mikro przedsiębiorstwo ma podłączony tel. stacjonarny?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!