^

Twój biznes z Apple, zarejestruj się!

Jaromir Kopp

8 lutego 2018

Gdy kilka lat temu pojawiły się mapy Apple, firma udostępniła możliwość korygowania i dodawania swojej firmy, czy innej działalności do mapy udostępniając stosowny serwis. Obecnie jest w nim kilka funkcji więcej.

Apple Register

Jest to centrum dla firm, które chcą być zauważone przez Apple i np. umieścić dane o swoim biznesie na mapach. Dodatkowo firmy, które posiadają większe lokale, mogą w ten sposób przystąpić do systemu mikrolokalizacji za pomocą iBeacon.
Ostatnio jednak w serwisie przybyło kilka usług. Poza firmami i ich lokalizacjami możemy dodawać marki i nazwy handlowe, którymi się firma posługuje.

Business Chat

Jednak chyba najciekawszą nowością, jest iMessages dla biznesu. Pozwala on na obsługę klienta za pomocą applowskiego systemu wiadomości. W wersji beta ma zacząć działać wraz z publikacją iOS 11.3. Niestety nie wiem, czy uda mi się osobiście przekonać jak to będzie funkcjonowało do strony firmy. Moje zgłoszenie już od kilku tygodniu jest „In review”.
Twój biznes z Apple, zarejestruj się 2
Interesującym dodatkiem, który niedawno zaoferowało Apple, jest integracja z posiadaną platformą obsługi klientów. Po akceptacji zgłoszenia, firma otrzyma dostęp do API pozwalającego na sprzęgnięcie posiadanego systemu z iMessages.

Czy to mi się przyda?

Jeżeli masz firmę, którą chcesz umieścić na mapie Apple i np. dodatkowo podać godziny urzędowania oraz dane kontaktowe, to na pewno. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://register.apple.com/. Wśród wymaganych danych jest też numer telefonu stacjonarnego, na który oddzwoni automat z Apple, podając kod weryfikacyjny (po polsku). Procedura nie jest zawiła.
Twój biznes z Apple, zarejestruj się
Potem możemy już samodzielnie aktualizować adres i dane kontaktowe oraz dodawać „marki”. Warto spróbować, choć większość opcji nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Komor

    „Wśród wymaganych danych jest też numer telefonu stacjonarnego” – bardzo zabawne. 🙂

  2. pawciu

    A co ma zdolność kredytowa do dodania miejsca na mapach?
    To jest chore. W Google Maps dodajesz miejsca bez problemu. Widać jaka jest różnica w ilości danych w Mapach Apple i Mapach Google…
    Pierwsze słyszę, że firma w USA bez stacjonarnego to jakaś popierdółka.Myślisz, że każdy kiosk, ciastkarnia, kafejka, stoisko GSM, komis czy inne mikro przedsiębiorstwo ma podłączony tel. stacjonarny?