Kategorie Archiwum

Apple, Cisco, Aon i Allianz wprowadzają pierwsze rozwiązanie do zarządzania i ograniczenia ryzyka cybernetycznego

Apple od kilku lat przyzwyczaja nas do tego, że bardzo poważnie myśli rozwiązaniach dla biznesu. I nie jest to bujanie w obłokach, bo coraz więcej wielkich firm nie tylko zaczyna używać urządzeń i systemów od Apple, ale i tworzyć na nie specjalne biznesowe rozwiązania. Tym razem spektrum działań, które wspólnie podejmą Apple, Cisco, Aon i Allianz będzie większe.

Zaczął IBM, a potem już było „z górki”

IBM był pierwszym gigantem, który zaczął się wyzbywać komputerów z Windows za rzecz Apple i co ważniejsze wraz z Apple przygotował całą armię aplikacji na iOS pozwalających na korzystanie z usług IBM dla biznesu. To nie koniec. IBM chwali się, znacznymi oszczędnościami na każdym stanowisku, które zmienił z Windowsa na macOS. Kolejnym gigantem, który zaczął dostarczać API dla swoich usług i systemów biznesowych, był nasz europejski SAP. Ostatnio GE również poszło w ślady wcześniej wspomnianych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Z ciekawszych przykładów „przejścia” na stronę Apple można przytoczyć linie lotnicze Delta, które oczywiście nie są jedyne.

„Strzeżonego Pan Bóg strzeże”

To stare polskie przysłowie idealnie pasuje do propozycji, jaką wspólnie przygotowały Aon, CISCO, Apple i Allianz. Jest to kompleksowe zabezpieczenie firm przed nieszczęściami, jakie mogą je spotkać z powodu różnych zagrożeń cybernetycznych, a w szczególności, choć nie tylko ransomware.
Zestaw firm wydaje się wybrany idealnie. Aon ocenia ryzyko i proponuje rozwiązania, CISCO dostarcza sieciowe systemy bezpieczeństwa w tym chroniące przed ransomware i malware oparte o Cisco Talos oraz dodatkowo system do zarządzania i kontroli nad flotą urządzeń z iOS i macOS. Jeżeli firma wdroży zalecane rozwiązania i będzie używać urządzeń z iOS i macOS, to Allianz zaproponuje jej wyjątkowo korzystne stawki ubezpieczeń przed cybernetycznymi nieszczęściami. Ubezpieczenie obejmuje natychmiastową pomoc w przypadku ataku.
Więcej o tej wyjątkowej propozycji dla biznesu dowiecie się z komunikatu Apple oraz dedykowanej rozwiązaniu stornie CISCO.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.