Wygląda na to, że z całej serii wpadek ciągnącej się w zasadzie od wakacji 2017, Apple zaczyna wyciągać wnioski. Jak podaje serwis Axios, cześć nowość planowanych na ten rok, będzie opóźniona.
Jak wiemy, z iOS 11 nie było najlepiej. Kilka funkcji zapowiadanych podczas WWDC wypadło z finalnej edycji (iMessages w iCloud, Apple Pay w iMessages), inne nie działały idealnie. Na to nałożyła się seria wpadek bezpieczeństwa i niedoróbki w interfejsie.
Według Axios na początku stycznia o zmianach w planie działań związanych z iOS 12 poinformował pracowników szef działu oprogramowania Craig Federighi.
Na rok 2019 przesunięto wiele z planowanych funkcji. Między innymi odświeżenie ekranu początkowego oraz Car Play, ulepszenia i nowe funkcje w Mail i innych kluczowych aplikacjach iOS. Poczekać też będziemy musieli dłużej na zmiany w aparacie, edycji zdjęć i ich udostępnianiu.
Wszystkie „zwolnione” zasoby mają być użyte do uczynienia iOS 12 bardziej wydajnym, stabilnym, przewidywalnym i bezpiecznym.
W tym roku mamy otrzymać lepszy w ARKit i zmiany w aplikacji Zdrowie (większość z nich zobaczymy już w iOS 11.3). Poprawiona i rozbudowana będzie też kontrola rodzicielska.
Axios podaje, że po spotkaniu pojawiły się głosy, wątpiące w skuteczność takich posunięć. Inni obawiali się, czy brak nowości nie wpłynie na gorsze przyjęcie nowych systemów i urządzeń z nimi. Ponoć „kupuje się nowości, a wydajność i bezpieczeństwo trudniej ocenić przy zakupie”.
Z jednej strony, jak widać po statystykach App Store i WWW, iOS 11 zbytnio nie odstaje od poprzednich systemów w ilości instalacji (65% wg App Store, ponad 85% wg analizy WWW). Czyli użytkownicy nie przerazili się zbytnio jego jakością i zdecydowały „nowości”. Wpływ „afer” związanych z oprogramowaniem i sprzętem, również specjalnie nie wpłynął na sprzedaż. Jednak wizerunkowo Apple stracił, a blogi, media i wielu użytkowników miało powody, aby pastwić się nad Apple.
Jest jeszcze jeden aspekt, o którym często się zapomina. Bardzo duży udział iOS wśród urządzeń wybieranych przez firmy i korporacje. Przypomnę o IBM, SAP, CISCO, GE oraz klientach tych firm, jak linie lotnicze, przemysł, energetyka. Dla nich najważniejsza jest stabilność i wydajność, a Apple ostatnio mocno się wgryza w rynek przedsiębiorstw.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.