^
Jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników

Średnie przyjęcie iOS 11 wśród użytkowników

Redakcja

6 grudnia 2017

Apple tym razem nie może się pochwalić kolejnym rekordem. Niespełna trzy miesiące po premierze systemu informuje nas, że iOS 11 jest obecnie zainstalowany na 59% urządzeń.
Informacje te są zgodnie z nowymi statystykami, które Apple udostępnił0 w tym tygodniu na stronie wsparcia App Store dla programistów. 33 procent iPhone’ów, iPadów i iPodów touch nadal działa na iOS 10, a 8 procent urządzeń posiada wcześniejszą niż iOS 10 wersję systemu.
Dane z 6 listopada wskazywały, że nowy system był zainstalowany na 52 procentach urządzeń. Oznacza to, że liczba użytkowników korzystających z systemu iOS 11 wzrosła zaledwie o 7 punktów procentowych w ciągu ostatniego miesiąca.
Jak widać, wdrożenie systemu iOS 11 jest wolniejsze niż w przypadku poprzedniego systemu. Dla porównania iOS 10 został zainstalowany na 54 procentach urządzeń już w październiku, czyli miesiąc po wydaniu systemu operacyjnego a  iOS 11 miał tylko 52 procent półtora miesiąca po premierze.
Nie ma co ukrywać, ale iOS 11 nie jest systemem idealnym i od opublikowania go we wrześniu borykał się z wieloma problemami związanymi z wydajnością i stabilnością. Zdarzyły się też poważne wpadki jak błąd daty z 2 grudnia. Właśnie dlatego Apple wydało szybciej niż zwykle aktualizację do iOS 11.2, aby naprawić ów błąd. W rezultacie Apple Pay Cash (który niestety nie jest dostępny w Polsce) nie działał aż do wczoraj.
Pomimo kilku już aktualizacji dla systemu iOS 11 nadal system nie działa idealnie. Pewnie dlatego, że większość tych aktualizacji została udostępnionych w celu usunięcia poważnych błędów znalezionych w systemie operacyjnym a nie wydajności.
Stąd wielu użytkowników słysząc o problemach wieku dziecięcego nowego systemu, postanowiło wstrzymać się z instalacją. Tym bardziej że wiele nowych funkcji w iOS 11 powstało z myślą o iPadzie i można bez nich żyć.  Mamy nadzieję, że kolejne aktualizacje będą powoli zmieniać ten stan rzeczy.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. gamex

    Kiedyś iOS i macOS był tym, co dawało przewagę rynkową, a teraz nawet użytkownicy Apple go nie chcą 🙁

  2. DrDisqus

    Bo na rynku jest masa starych urządzeń np. 5s, na którym większość ludzi pewnie zostanie na iOS10 jako ostatnim systemie. Teraz sprzedaż nowych iPhonów wzrośnie więc i %% się inaczej rozłożą.