^
Problem 2 grudnia w iOS

Błąd na dziś… 2 grudnia, wewnętrzne powiadomienia zawieszają iOS 11.1.2

Jaromir Kopp

2 grudnia 2017

W iOS 11.1.2 odkryto błąd związany z datą. Jeżeli używacie aplikacji, które korzystają z wewnętrznych powiadomień, to może dojść do powtarzających się zawieszeń i „resoringów”.
UWAGA! Jest już aktualizacja do iOS 11.2 naprawiająca ten błąd.

Powiadomienia wewnętrzne

Aplikacje mogą same sobie wysyłać powiadomienia na podstawie zmiany lokalizacji (geotaging) lub czasu. Powiadomienia obsługuje system. Aplikacja jedynie „ustawia” warunki, w których system wyśle (i wyświetli) powiadomienie. Dzięki temu np. program przypominający o nadchodzących zadaniach do wykonania, nie musi sam działać w tle i sprawdzać, „czy już czas”. Robi to za niego system.
Niestety iOS 11.1.2 po 00.15, 2 grudnia 2017 robi to źle.
Na szczęście nie dotyczy to powiadomień wysyłanych z serwera (zewnętrznych).

Błąd na dziś: Problem 2 grudnia

Nie dotyka on użytkowników bet iOS 11.2, więc nie mogę potwierdzić go na sobie. Jednak w Australii użytkownicy urządzeń z iOS 11.1.2 ponoć już szturmują Genius Bary w Apple Store.
Jak podaje Macrumors.com tymczasowym rozwiązaniem jest wyłączenie powiadomień dla aplikacji używających ich lokalnie. Mogą to być budziki, alarmy, programy odliczające czas np. przy gotowaniu jajek, programy przypominające o odpoczynku, czy wspomniane już aplikacje do planowania dnia.
Wchodzimy w Ustawienia, dalej na dole wyszukujemy podejrzane aplikacje (lub na górze wpisujemy ich nazwę w pole wyszukiwania). Wchodzimy w jej ustawienia, dalej w jej ustawienia powiadomień i wyłączamy powiadomienia. Jak to nie pomoże, to pracownicy Apple radzą ręcznie przestawić datę na przed 2 grudnia [!].
Błąd na dziś… 2 grudnia wyłączanie powiadomień 1
Błąd na dziś… 2 grudnia wyłączanie powiadomień 2
Jak ww. nie pomogą to można zainstalować betę iOS 11.2, która jest już bardzo strawna i nie ma tego błędu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Grzegorz Hawrot

    Właśnie wyszło 11.2 oficjalnie 😉

  2. Paweł Nyczaj

    Trochę za dużo ostatnio tych błędów. Zwłaszcza ostatni krytyczny błąd z kontem roota w macOS. Mam nadzieję, że Apple zwróci na to uwagę i przy udziale testerów i developerów będą powstawać kolejne wersje systemów z mniejszą liczbą błędów