^
iOS 11.2 pojawił się nagle i niespodziewanie

iOS 11.2 nagle pojawił się w aktualizacjach

Jaromir Kopp

2 grudnia 2017

Pojawienie się w aktualizacjach finalnej [?] wersji iOS 11.2 byłoby dużym zaskoczeniem, ale w kontekście ostatniej wpadki „2 grudnia” wydawało się nieuniknione.

iOS 11.2

Dopiero co, wczoraj deweloperzy zostali uraczeni 6. betą iOS 11.2, a już dziś Apple udostępniło tę wersję systemu wszystkim. Beta numer 6 była już kandydatką na finalną, bo deweloperzy musieli pobrać cały system (ponad 2 GB), a nie tylko aktualizację przyrostową, jak to odbywa się zazwyczaj. Jednak tak szybkie i to w sobotę (2 grudnia) udostępnienie systemu wszystkim, na pewno nie było w planach Apple.
Wersja finalna i wczorajsza beta mają identyczne oznaczenie: 15C114.

iOS 11.2 i błąd 2 grudnia

Już pisaliśmy o pladze „2 grudnia”, która dotknęła użytkowników iOS 11.1.2 z aplikacjami stosującymi powiadomienia lokalne oparte o czas. Większość z nich niemal nie mogła korzystać ze swoich iUrządzeń. Nie zawsze pomagało wyłączenie powiadomień, a przestawienie daty zalecane przez Apple blokowało użycie wielu innych funkcji.
Co gorsza, po aktualizacji do iOS 11.2 posiadacze iPhone’ow X (dziesięć) skarżą się na problemy z ponownym wyborem strefy czasowej oraz koniecznością dodatkowego restartu, aby Face ID znów zaczęło działać. Na szczęście po tych zabiegach wszystko raca do normy.

iOS 11.2 co nowego

Używam 11.2 do pierwszej bety, wiec już nie bardzo pamiętam. Podeprę się więc Macrumors.com.
Z nowości nas nieinteresujących polecam Apple Pay Cash (ponoć i tak jeszcze nie działa nawet w USA).
Szczęśliwcy posiadający iPhone 8 (Plus) lub X ucieszą się z ładowarek indukcyjnych wspierających te funkcje np. iWALK AirPower. Dopiero iOS 11.2 wspiera szybsze ładowanie (7,5 W zamiast 5 W).
System precyzyjny informuje, co się dzieje, gdy wyłączamy z Centrum Sterowania WiFi lub Bluetooth.
Poprawiono również kilka mniej lub bardziej irytujących błędów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy