^

Amazon Prime wreszcie na Apple TV!

Sebastian Szwarc

6 grudnia 2017

No i wreszcie doczekaliśmy się – po dwóch latach podchodów, kombinacji wymiany myśli pomiędzy Apple i Amazonem nareszcie aplikacja Prime Video zawitała na Apple TV. Niespodzianką jest to iż poza dostępnością na 4 i 5 generacji urządzenia Amazon zdecydował się także wspierać Apple TV 3 – produkt, który samo Apple wycofało już ze sprzedaży i nie oferuje na niego żadnego wsparcia. Jest to miły gest i chciałoby się by więcej producentów tak podchodziło do swych klientów zamiast stawiać tylko na „latest and greatest”.
Już 9 godzin wcześniej serwis MacRumours doniósł iż Apple przez pomyłkę zaczęło już promować aplikację jeszcze przed finalnym wypuszczeniem do sklepu. Teraz informacja zaczęła pojawiać się już w AppStore przy aktualizacji. Jednak jeszcze nie pojawia się w wynikach wyszukiwania tvOS Store, liczymy że to może kwestia minut nie godzin.
Aplikacja będzie wspierała Universal Search, jednak tylko w USA, Australii, Kanadzie oraz Norwegii i Szwecji. Jak tylko będzie okazja przetestować napiszemy coś więcej.
AKTUALIZACJA
Mimo iż początkowo aplikacja nie chciała pojawić się w tvOS Store można ją było znaleźć przy użyciu Siri.

Interfejs aplikacji prezentuje się właściwie identycznie co wersja na iOS, chociaż wydaje się że chodzi bardziej ociężale, ale może to wina gorących łączy internetowych 😉

Jeśli zalogujemy się naszym Amazonowym kontem, możemy napotkać komunikat o błędzie. Tak było w moim przypadku, powodem jest to iż nasze urządzenie nie jest jeszcze zarejestrowane. Należy więc wejść na stronę PrimeVideo MyTV i wpisać kod (wasz będzie inny niż przedstawiony na zdjęciu) następnie należy chwilę odczekać aż odpowiednie tokeny się wymienią i już można korzystać.

Jest to miła niespodzianka w sam raz przed Świętami. Czas pokaże czy ta decyzja sprawi iż konsumenci częściej wybiorą Apple TV niż FireTV zważywszy na to iż Amazon w swoim sklepie wciąż nie przywrócił do oferty set-top boxa od Apple.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy