Select Page

XIII Forum integracyjne. 1 grudnia zapraszamy do Wrocławia

XIII Forum integracyjne. 1 grudnia zapraszamy do Wrocławia

  • 0
  • 27.09.2017
Jaromir Kopp

XIII Forum integracyjne, którego jesteśmy patronem medialnym, zajmie się tematyką „Mieszkania bez barier”. O tym jak bliskie są nam sprawy dostępności, świadczy kwietniowe wydanie magazynu z zeszłego roku i cykliczne artykuły oraz wpisy dotyczące tej tematyki.

XIII Forum integracyjne: mieszkanie bez barier

Likwidacja barier przeszkadzających w życiu osób niepełnosprawnych jest ważnym tematem i to ważnym nie tylko dla wspomnianych oraz ich rodzin, ale i dla reszty społeczeństwa. Musimy pamiętać, że z wiekiem i nasza sprawność w mniejszym lub większym stopniu będzie ograniczona.

Mieszkanie bez barier, „sprytne” mieszkanie.

Temat najbliższego forum jest złożony. Stykają się w nim zagadnienia związane z architekturą, ergonomią, wyposażeniem wnętrz oraz nowowczesną technologią i informatyką. Właśnie tego ostatniego tematu, będzie dotyczyć prezentacja moja i Łukasza Banaszaka: „Dostępny i bezpieczny smart home”. Jest to zagadnienie wielokrotnie poruszane na naszym blogu. Teraz zajmiemy się nim w kontekście pokonywania barier i zwiększenia komfortu życia również niepełnosprawnym.
Podczas konferencji poruszone będą tematy od zasad projektowania architektonicznego przyjaznych mieszkań, przez ergonomię w życiu codziennym, terapię zajęciową, po sposoby dostosowania mieszkań dla osób z niepełnosprawnością ruchową, niewidzących i z zaburzeniami poznawczymi. To oczywiście nie wszystko. Całość forum zwieńczy dyskusja i pokazy praktyczne.

XIII Forum Integracyjne „Mieszkanie Bez Barier” odbędzie się pod Honorowym Patronatem:

Jana Filipa Libickiego Senatora RP, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych
Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego
prof. dr. hab. Andrzeja Rokity Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Rozmowy kuluarowe, prowadzenie: prof. dr hab. Marek Woźniewski oraz Sławomir Piechota, poseł na Sejm.
Moderator dyskusji: Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik Miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych
Zapraszamy 1 grudnia (piątek) 2017 do auli Wydziału Fizjoterapii AWF, budynek P-4 przy ul. Ignacego Jana Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Forum rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 15.00.
Udział jest bezpłatny!
Więcej informacji znajdziecie w załączonym zaproszeniu.
XIII Forum integracyjne - 1 XIII Forum integracyjne - 2

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!