^

XIII Forum integracyjne. 1 grudnia zapraszamy do Wrocławia

Jaromir Kopp

27 września 2017

XIII Forum integracyjne, którego jesteśmy patronem medialnym, zajmie się tematyką „Mieszkania bez barier”. O tym jak bliskie są nam sprawy dostępności, świadczy kwietniowe wydanie magazynu z zeszłego roku i cykliczne artykuły oraz wpisy dotyczące tej tematyki.

XIII Forum integracyjne: mieszkanie bez barier

Likwidacja barier przeszkadzających w życiu osób niepełnosprawnych jest ważnym tematem i to ważnym nie tylko dla wspomnianych oraz ich rodzin, ale i dla reszty społeczeństwa. Musimy pamiętać, że z wiekiem i nasza sprawność w mniejszym lub większym stopniu będzie ograniczona.

Mieszkanie bez barier, „sprytne” mieszkanie.

Temat najbliższego forum jest złożony. Stykają się w nim zagadnienia związane z architekturą, ergonomią, wyposażeniem wnętrz oraz nowowczesną technologią i informatyką. Właśnie tego ostatniego tematu, będzie dotyczyć prezentacja moja i Łukasza Banaszaka: „Dostępny i bezpieczny smart home”. Jest to zagadnienie wielokrotnie poruszane na naszym blogu. Teraz zajmiemy się nim w kontekście pokonywania barier i zwiększenia komfortu życia również niepełnosprawnym.
Podczas konferencji poruszone będą tematy od zasad projektowania architektonicznego przyjaznych mieszkań, przez ergonomię w życiu codziennym, terapię zajęciową, po sposoby dostosowania mieszkań dla osób z niepełnosprawnością ruchową, niewidzących i z zaburzeniami poznawczymi. To oczywiście nie wszystko. Całość forum zwieńczy dyskusja i pokazy praktyczne.

XIII Forum Integracyjne „Mieszkanie Bez Barier” odbędzie się pod Honorowym Patronatem:

Jana Filipa Libickiego Senatora RP, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych
Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego
prof. dr. hab. Andrzeja Rokity Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Rozmowy kuluarowe, prowadzenie: prof. dr hab. Marek Woźniewski oraz Sławomir Piechota, poseł na Sejm.
Moderator dyskusji: Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik Miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych
Zapraszamy 1 grudnia (piątek) 2017 do auli Wydziału Fizjoterapii AWF, budynek P-4 przy ul. Ignacego Jana Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Forum rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 15.00.
Udział jest bezpłatny!
Więcej informacji znajdziecie w załączonym zaproszeniu.
XIII Forum integracyjne - 1 XIII Forum integracyjne - 2

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy