Wybierz Strona

#4 – Apple bez barier

#4 – Apple bez barier

Technologia daje ogromne możliwości. Jej niepodważalnym atutem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Apple w swoim rozwoju skupia ogromną uwagę na polu szeroko pojętej „Dostępności”. Dziś zabierzemy Was w niesamowitą rzeczywistość osób niewidomych. Opowiemy o tym jak iOS i OS X jest oknem na świat i przełamuje bariery. Udało nam się zgromadzić wspaniałych ludzi, którzy z własnych doświadczeń opisują pracę z komputerami Apple przy wykorzystaniu technik „Dostępności”. To wydanie jest próbą zebrania najistotniejszych informacji które będą pomocne podczas adaptacji środowiska Apple przez osoby słabowidzące. Koniecznie wybierzcie się z nami w tą podróż.
W tym wydaniu mamy również ciekawych gości. Jednym z nich jest Tomasz Sekielski znany dziennikarz stacji informacyjnych. Czy wiedzieliście, że jest on wielkim fanem sprzętu Apple? O jego pasji która może zawstydzić wielu MacWyznawców rozmawiamy w tym numerze magazynu. Wchodzimy również w świat muzyki bezprzewodowej. Kwietniowa odsłona MMM rozpoczyna cykl w którym poznacie jeden z ciekawszych systemów audio HEOS od DENONa. Piszemy również o iPadzie pro jako urządzeniu do… no właśnie. Do czego można wykorzystać nowy tablet od Apple? Te i inne ciekawe artykuły znajdziecie za darmo pod poniższym linkiem.

Czytaj za darmo najnowszy numer Mój Mac Magazyn

Magazyn w PDFAlternatywny serwer z PDFMagazyn w iOS

Uwaga! Dostępna jest rownież wersja audio całości wydania!
Wydanie numeru Bez barier wspierają nasi przyjaciele z: FIRR, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Wrocław Bez Barier – Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością, Bar „Barbara” – siedziba i wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Agnieszka Lingas – Łoniewska, pisarka, Agata Roczniak, Członkini Rady Fundacji Black Butterflies, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSW, Agencja social media Click Community.
MMM04_partnerzy

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. iOSadministrator.com

    To zaskakujące jak wiele osób nie wie, że iOS posiada mnóstwo usprawnień dla osób niepełnosprawnych. Moja praca dyplomowa dotyczyła pokrewnego zagadnienia i świadomość ludzi na ten temat jest kiepska ponieważ większości to aktualnie bezpośrednio nie dotyczy.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!