^

#4 – Apple bez barier

Przemysław Marczyński

18 kwietnia 2016

Technologia daje ogromne możliwości. Jej niepodważalnym atutem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Apple w swoim rozwoju skupia ogromną uwagę na polu szeroko pojętej „Dostępności”. Dziś zabierzemy Was w niesamowitą rzeczywistość osób niewidomych. Opowiemy o tym jak iOS i OS X jest oknem na świat i przełamuje bariery. Udało nam się zgromadzić wspaniałych ludzi, którzy z własnych doświadczeń opisują pracę z komputerami Apple przy wykorzystaniu technik „Dostępności”. To wydanie jest próbą zebrania najistotniejszych informacji które będą pomocne podczas adaptacji środowiska Apple przez osoby słabowidzące. Koniecznie wybierzcie się z nami w tą podróż.
W tym wydaniu mamy również ciekawych gości. Jednym z nich jest Tomasz Sekielski znany dziennikarz stacji informacyjnych. Czy wiedzieliście, że jest on wielkim fanem sprzętu Apple? O jego pasji która może zawstydzić wielu MacWyznawców rozmawiamy w tym numerze magazynu. Wchodzimy również w świat muzyki bezprzewodowej. Kwietniowa odsłona MMM rozpoczyna cykl w którym poznacie jeden z ciekawszych systemów audio HEOS od DENONa. Piszemy również o iPadzie pro jako urządzeniu do… no właśnie. Do czego można wykorzystać nowy tablet od Apple? Te i inne ciekawe artykuły znajdziecie za darmo pod poniższym linkiem.

Czytaj za darmo najnowszy numer Mój Mac Magazyn

Magazyn w PDFAlternatywny serwer z PDFMagazyn w iOS

Uwaga! Dostępna jest rownież wersja audio całości wydania!
Wydanie numeru Bez barier wspierają nasi przyjaciele z: FIRR, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Wrocław Bez Barier – Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością, Bar „Barbara” – siedziba i wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Agnieszka Lingas – Łoniewska, pisarka, Agata Roczniak, Członkini Rady Fundacji Black Butterflies, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSW, Agencja social media Click Community.
MMM04_partnerzy

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. iOSadministrator.com

    To zaskakujące jak wiele osób nie wie, że iOS posiada mnóstwo usprawnień dla osób niepełnosprawnych. Moja praca dyplomowa dotyczyła pokrewnego zagadnienia i świadomość ludzi na ten temat jest kiepska ponieważ większości to aktualnie bezpośrednio nie dotyczy.